| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje elektryczne > Inteligentny dom – jakie daje możliwości?

Inteligentny dom – jakie daje możliwości?

Inteligentny dom to taki, w którym możemy kontrolować i sterować elementami instalacji w domu, takimi jak temperatura, oświetlenie, zasłony/rolety w oknach, monitoring, sprzęt audio-video, urządzenia AGD. Jakie daje nam możliwości inteligentny dom?

System inteligentnego sterowania może być również przydatny do utrzymania bezpieczeństwa w domu i wokół niego.

Oto kilka scen , jakie można zaprogramować ze względu na bezpieczeństwo użytkowników:

– Scena „Zagrożenie” – przycisk taki może znajdować się w jednym lub w kilku pomieszczeniach. Często zsynchronizowany jest z systemem alarmowym i powoduje włączenie alarmu i wezwanie odpowiednich służb interwencyjnych.

– Scena symulująca obecność – oświetlenie zapala się kolejno w poszczególnych pomieszczeniach sprawiając wrażenie, że ktoś porusza się po domu. Scena może załączać się automatycznie po wyjściu z domu i powtarzać się o określonych godzinach. Przydaje się w wakacje, kiedy użytkowników nie ma w domu i pozwala efektywnie odstraszyć potencjalnego rabusia.

Zobacz także: Spada popularność mieszkań z wielkiej płyty

– „Wyłącznik centralny” – naciśnięcie tego przycisku wywołuje wyłączenie się wszystkich grup oświetleniowych w domu/mieszkaniu, włącznie z wyłączeniem określonego wcześniej obwodu gniazd elektrycznych, np. w prasowalni, gdzie podłączone jest żelazko.

Zobacz także: Czy apartamentowce są jeszcze modne?

Jak kształtują się koszty?

Okablowanie magistralne to koszt dodatkowych 10–15% w porównaniu do okablowania tradycyjnego. Z drugiej strony możliwości takiego okablowania są nieopisanie większe, a koszty zużycia energii elektrycznej 20–40% niższe

Sterowanie systemem jest też możliwe dzięki takim urządzeniom jak iPad’y, iPod’y, iPhone’y. Instalując odpowiednią aplikację i wizualizację mamy dom pod kontrolą z poziomu telefonu komórkowego, czy tabletu.

System inteligentnego domu to zupełnie nowe możliwości w kreowaniu naszego stylu życia. Inteligentny dom to komfort , praktyczna pomoc w codziennym życiu oraz zabawa dla tych, którzy doceniają nowe technologie.

Zobacz także: Kto kupuje najdroższe apartamenty?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK