| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje elektryczne > Jak wstępnie oszacować koszty wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu oraz domu jednorodzinnym?

Jak wstępnie oszacować koszty wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu oraz domu jednorodzinnym?


Koszty wymiany instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu szacowane są poprzez ilość punktów tam umieszczonych, jak dana instalacja ma być prowadzona (od toru przeszkód), z jakiego materiału są wykonane ściany budynku (cegła, beton, pustak).

W jaki sposób chcemy zabezpieczyć instalacje – czy podstawowy czy dodatkowy np. na wypadek wyładowań atmosferycznych.
Ceny remontu ustala się po wizycie domowej czy innej wizualnej ekspertyzy.

Zobacz także: Jak często należy wykonywać okresowe pomiary instalacji elektrycznej?

W wycenie on-line czy przez telefon lub mail najtrudniejsze jest to, że klient jest w stanie powiedzieć, jakie ma życzenia co do instalacji, ale nie potrafi poprawnie ocenić aktualnego stanu technicznego budynku, który znacząco wpływa na koszty. Cenniki takie wprowadzają w błąd i narażają na dodatkowe koszty. Za każdym razem niezbędne są oględziny kosztorysanta, który musi zapoznać się ze stanem faktycznym.

Także, jeśli zależy nam na dobrze wykonanej wycenie i zaplanowanych wydatkach, zaproszenie kosztorysanta będzie dla nas najlepszą decyzją. Z reguły firmy wykonawcze przeprowadzają kosztorysy bezpłatnie i dosyć szybko. Mamy wtedy gwarancję ceny. 

Zobacz także: Jak sprawdzić czy licznik energii elektrycznej działa prawidłowo?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Śniady

Ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, logistyki, sprzedaży i marketingu. Specjalistka w zakresie organizowania polityki personalnej w nowo powstających firmach. Zdobywała doświadczenie w organizacjach w trakcie restrukturyzacji, przejęć, połączeń, rozpoczynania działalności i dynamicznego rozwoju, w różnych środowiskach i kulturach, a także systemach organizacyjnych. Od 2005 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający w Evolution the Human Capital Company. Pełniła różnorodne funkcje zarządcze w działach personalnych w Europie i Azji, w firmach odnoszących rynkowe sukcesy: ORFE, Avon Cosmetics, Ving, World Bank, Wizz Air. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia mentorów „PROMENTOR”. Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Charkowskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Dzięki swemu doświadczeniu doskonale rozumie biznesową funkcję HR, umiejętnie przekłada cele biznesowe na strategię personalną, efektywnie dostosowuje metodologię i wybór narzędzi do konkretnych zadań. Zawsze pozytywna wobec życia, posiada umiejętność wywierania pozytywnego i mobilizującego wpływu na innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK