| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje elektryczne > Jak naprawiać instalację elektryczną?

Jak naprawiać instalację elektryczną?


Instalacje elektryczna bezpieczna jest tylko wtedy, kiedy z niej prawidłowo korzystamy, oraz kiedy należycie dbamy o jej stan techniczny np. wykonując okresowe przeglądy.

Kiedy instalacja elektryczna użytkowana jest w prawidłowy sposób, zgodnie z jej przeznaczeniem, może służyć nam przez wiele lat.
Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, już od momentu budowy domu warto w jednym miejscu trzymać całą dokumentację instalacji, w którą wchodzą opisy montażu obwodów oraz dokumentacja podwykonawcza. W razie awarii dokumenty te mogą być na prawdę bardzo pomocne. Warto też wiedzieć, w którym miejscu znajduje się główny wyłącznik.

Projekt instalacji może przydać się nam także w czasie remontu, kiedy nie będziemy w stanie określić, którędy dokładnie biegnie instalacja. Projekt, może uchronić nas przed ewentualnym jej zniszczeniem (np. przewierceniem kabla w ścianie). Uszkodzenie instalacji w ten sposób, może wiązać się z całą jej wymianą, czego następstwem są dodatkowe dość obszerne prace oraz nie małe koszty tym związane.

Jeśli nie posiadamy projektu instalacji a podczas prac, obawiamy się jej uszkodzenia, warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które pozwoli nam wykryć przewód elektryczny w ścianie.

Jeśli stwierdzimy, że nasza instalacja jest uszkodzona, jej naprawą powinien zająć się wykwalifikowany elektryk. Samodzielna próba naprawy instalacji elektrycznej, może wiązać się z porażeniem prądem.

Warto, aby w domu znajdowało się kilka zapasowych bezpieczników. Należy pamiętać aby były to takie same jak te, które aktualnie posiadamy. Nie należy wymieniać bezpieczników na inne lub „naprawiać” ich drutem lub gwoździem.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Instalacje elektryczna bezpieczna jest tylko wtedy, kiedy z niej prawidłowo korzystamy
Instalacje elektryczna bezpieczna jest tylko wtedy, kiedy z niej prawidłowo korzystamy

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

S&P Audyt Sp. z o.o.

Podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK