| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje elektryczne > Jak zamontować ściemniacz?

Jak zamontować ściemniacz?

Ściemniacz zamiast zwykłego wyłącznika światła przy żyrandolu jest dobrym rozwiązaniem w kilku sytuacjach. Po pierwsze nie wszystkie żyrandole – w zależności od ilości żarówek, można podłączyć w układzie wszystkie lub część świecących żarówek. Drugim powodem, dla którego warto zainstalować ściemniacz jest estetyka.

Jeśli Twój żyrandol posiada, np. cztery żarówki w osobnych kloszach, włączenie tylko dwóch lub trzech z nich zepsuje ogólny wygląd żyrandola zgodny z myślą projektanta. Poza tym ściemniacz pozwala ciekawie aranżować wnętrze, dzięki regulacji natężenia światła. A kiedy w jesienny lub zimowy poranek będziesz chciał włączyć światło wówczas zamiast jaskrawego światła, w Twoim pokoju pojawi się przytłumione ciepłe światło.

Ściemniacze można stosować do żarówek żarnikowych lub świetlówek – w zależności od rodzaju żarówek różne będą ściemniacze. Ostatnio pojawiły się również ściemniacze do żarówek energooszczędnych. Warto wspomnieć, że ściemniacze wydłużają czas pracy żarówek i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Montaż ściemniacza jest podobny do montażu zwykłego wyłącznika. Przygotuj sobie wkrętak płaski i do dzieła.

1. Wyłącz zasilanie i zdejmij obudowę wyłącznika.

2. Wykręć wkręty mocujące wyłącznik i wyjmij go. 

Polecamy: Drobne naprawy instalacji elektrycznej

3. Przewody łączące wyłącznik z instalacją będą połączone wkrętami albo zaciskami – należy je poluzować, by odłączyć wyłącznik.

Możesz też wysunąć przewody z tylnej części wyłącznika po uprzednim naciśnięciu przycisku blokady.

4. Może zrobić sobie schemat połączenia – w ten sam sposób zamontujesz ściemniacz.

5. Po zamontowaniu ściemniacza załóż obudowę i włącz zasilanie – sprawdź czy ściemniacz działa. 

Czytaj także: Jak wymienić gniazdko i wtyczkę

6. Zaproś znajomych na wieczór niemalże przy świecach.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK