| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Gabinet > Sprzęt > Acer – firma przyjazna środowisku wg Greenpeace

Acer – firma przyjazna środowisku wg Greenpeace

W 2012 roku firma Acer zajęła 4. miejsce w rankingu Greenpeace Greener Electronics – jako firma produkująca sprzęt elektroniczny przyjazny środowisku. Acer to firma, której strategia działań zmniejsza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery w obszarze produkcji oraz łańcuchu dostaw.

Zadaniem raportu Greener Electronics jest podkreślenie innowacyjnych aspektów sektora elektroniki użytkowej. Klasyfikuje on działania producentów sprzętu elektronicznego na rzecz ochrony środowiska i pozwala obserwować ich rozwój w tym zakresie. W 2012 roku firma Acer zajęła 4. miejsce w rankingu Greenpeace, ze względu na podjęcie rozmów z dostawcami na temat istotnych ekologicznych zagadnień, m.in.: ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i substancji niebezpiecznych oraz stosowania w produkcji materiałów przyjaznych środowisku.

Zobacz także: Systemy inteligentne – polscy producenci w czołówce

Działania firmy Acer, wyznaczone do realizacji do 2020 roku, mają zmierzać do zmniejszenia globalnej emisji gazów cieplarnianych. W stosunku do wartości wyjściowej z roku 2009 proces ten ma zostać zminimalizowany o 30% do roku 2015, natomiast do roku 2020 Acer chce osiągnąć 60% redukcję szkodliwych substancji.

Zobacz także: System certyfikacji Minergie w pasywnych domach w Warszawie

Firma Acer zwróciła się również z apelem do dostawców pierwszego szczebla, aby przyjęli bardziej agresywną strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych, wyznaczając termin przekazania szczegółowego planu w tym zakresie do końca 2012 roku. Acer osiągnął wysoki poziom w zakresie zrównoważonych działań ekologicznych, głównie z powodu prowadzonej w bardziej dynamiczny sposób komunikacji z dostawcami.

Źródło: Materiały prasowe

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Acer - logo firmy. Fot. materiały prasowe
Acer - logo firmy. Fot. materiały prasowe

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »