| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Gabinet > Sprzęt > Radio internetowe a muzyka w biurze

Radio internetowe a muzyka w biurze

Radio internetowe jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy dostęp do komputera i do Internetu. Radio internetowe umożliwi nam posłuchanie ulubionego utworu w każdym momencie. Ale, czy muzyka słuchana podczas pracy w biurze, to dobre rozwiązanie?

Wpływ muzyki

Jakie są zalety radia internetowego? Która muzyka dobrze wpływa na koncentrację? Muzyka ma ogromny wpływ na nasze życie, emocje, zachowanie i motywację. Każdy gatunek muzyki działa na nas zupełnie inaczej. Może pobudzać, uspakajać, wprawiać w zachwyt czy smutek. Muzyka ma ogromną moc, gdyż dodaje energii i pozwala spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy.

Muzyka w pracy może rozpraszać bądź wręcz przeciwnie. Może rozbudzić zmysły, gdy zasypiamy nad stertą dokumentów i pozwoli z nową energią przystąpić do działania. Szare wnętrze może nabrać blasku, gdy usłyszymy kawałek ulubionej muzyki. Niewygodne krzesło staje się do wytrzymania, gdy poruszamy trochę biodrami i wyciągniemy ręce.

Ale, jeżeli brakuje w biurze odtwarzacza, jak umilić sobie pracę muzyką?

Zobacz także: Jakie akcesoria są niezbędne w gabinecie?

Radio internetowe – zalety

Radio internetowe jest doskonałym i szybkim rozwiązaniem. Wystarczy wpisać w przeglądarkę odpowiednie hasło i pojawia się cała lista. Co ciekawe, w przypadku radia internetowego mamy do wyboru ściśle określone kategorie (muzyka klasyczna, hip-hop, techno, disco, rock itp.), mniejszą ilość reklam, aniżeli w radiu tradycyjnym i brak konkursów. W radiu tradycyjnym czasami nie wiadomo czy w ogóle „leci” w nim muzyka. Po wysłuchaniu dwóch czy trzech piosenek, mamy kilka minut reklam, poczym następuje namawianie do wzięcie udziału w konkursie.

I jeszcze jeden plus na korzyść radia internetowego – zasięg. Jest niemal nieograniczony, wręcz międzynarodowy, o odbiorze decydują tylko parametry naszego Internetu.

Radio internetowe w pracy

Muzyka w pracy, według badań, znacząco wpływa na wydajność pracowników. Praca biurowa w dużej korporacji może okazać się przyjemniejsza, gdy słyszymy żywsze rytmy. Zimny, klasyczny wystrój wnętrza może stać się znośnym, gdy uśmiechniemy się pod nosem i spojrzymy na otoczenie bardziej wyrozumiałym spojrzeniem.

Jednakże, muzyka w biurze nie powinna być zbyt głośna i drażniąca, gdyż ma to niekorzystny wpływ na koncentrację. Skupieniu może także przeszkadzać wokal, dlatego najlepszym rozwiązaniem do poprawy nastroju, koncentracji i wydajności pracy w biurze jest muzyka klasyczna. Jednak tak naprawdę rodzaj muzyki jest sprawą indywidualną.

Zobacz także: Radio w gabinecie

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Muzyka w pracy może rozbudzić zmysły, gdy zasypiamy nad stertą dokumentów i pozwala z nową energią przystąpić do działania.
Muzyka w pracy może rozbudzić zmysły, gdy zasypiamy nad stertą dokumentów i pozwala z nową energią przystąpić do działania.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »