| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Windy i dźwigi > Rok 2013 w branży dźwigowej

Rok 2013 w branży dźwigowej

Rok 2013 w branży dźwigowej charakteryzował się wysokim współczynnikiem montażu nowych urządzeń, choć zauważa się spadek względem roku ubiegłego. Wg ekspertów mniejsza sprzedaż dźwigów może wiązać się z kryzysem, który dotknął między innymi branżę budowlaną. Mniej nowych inwestycji to również mniej nowych kontraktów na montaż urządzeń dźwigowych. Prognozy na kolejne lata są jednak optymistyczne.

Również inwestycje firm dźwigowych potwierdzają, że spodziewają się one wzrostu zamówień w nadchodzących latach. Dla przykładu koncern Schindler w 2014 roku sfinalizuje budowę aż 6 fabryk na trzech kontynentach –  w Europie, Ameryce i Azji. 

Duże znaczenie dla rozwoju branży dźwigowej ma także szkolenie wyspecjalizowanej kadry pracowniczej. Jak podkreśla Tadeusz Popielas, specjaliści w zakresie montażu, modernizacji i konserwacji wind już teraz są bardzo poszukiwani. W przypadku wejścia w życie obowiązku modernizacji starszych dźwigów zapotrzebowanie na tego typu kadrę jeszcze się zwiększy. Brak państwowego systemu szkolenia branży sprawił, że nasze stowarzyszenie od 9 lat prowadzi program edukacji w tym zakresie, którego celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w taki sposób, aby spełniało ono oczekiwania pracodawców z branży dźwigowej – dodaje Popielas.

Zobacz także:  Udźwig windy – jakie mogą być konsekwencje przeciążenia windy?

Zobacz także:  Termomodernizacja budynków mieszkalnych: Wszystko o modernizacji wind

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK