| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Jak odnowić balkon?

Jak odnowić balkon?

Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Odnowienie balkonu jest niezbędne, aby czuć się na nim w pełni bezpiecznie.

Jak wyremontować balkon?

Remont przeprowadzić można na dwa sposoby, w zależności od położenia progu drzwi balkonowych względem powierzchni płyty. Gdy ów próg znajduje się na równi z płytą, należy skuć wierzchnią warstwę, wykonać na płycie izolację przeciwwilgociową, na przykład z papy termozgrzewalnej, zamontować obróbki blacharskie i odtworzyć płytę dociskową. Mankamentem tego rozwiązania jest konieczność podkuwania betonu. Problem ten nie wystąpi, gdy pomiędzy progiem a powierzchnią płyty jest kilka centymetrów różnicy. Wówczas izolację należy należy na istniejącej warstwie i wylać na niej płytę dociskową. Można w tym celu użyć podkładu o grubości min. 4 cm.

Wykonanie izolacji przeciwwodnej

Dobrym sposobem uszczelnienia balkonu jest wykonanie izolacji przeciwwodnej wraz z taśmami do zabezpieczania krawędzi i dylatacji. Taśmy te wtapia się nad krawędzią, łącząc ścianę z płytą oraz w miejscu przebiegu wszelkich dylatacji. Spód i czoło płyty należy ochronić obróbką blacharską, która musi stanowić przedłużenie warstwy uszczelniającej – taśma uszczelniająca musi zachodzić na blachę.

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Zobacz także: Balkon namiastką ogrodu

Prace rozpoczyna się od miejsc, w których zastosowane będą taśmy lub narożniki uszczelniające. Do nałożenia drugiej warstwy izolacji można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej, tj. po ok. 3–4 godz. Drugą warstwę nanosimy prostopadle do pierwszej, za pomocą pacy lub pędzla.

Zniszczone krawędzie i zbrojenie balkonu

Gdy płyta żelbetowa balkonu jest poważnie zniszczona (krawędzie praktycznie nie istnieją, widoczne jest mocno skorodowane zbrojenie), wówczas technika odtworzenia pierwotnych kształtów płyty jest bardziej złożona. Po skuciu płyty do „zdrowego” betonu, należy oczyścić wystające zbrojenie z rdzy. Wskazane jest zabezpieczenie prętów przed dalszą korozją farbą przeciwrdzewną. Bezwzględnie należy wykonać warstwę kontaktową z zaprawy. Zaprawą pokrywamy zarówno pręty zbrojenia, jak i oczyszczony beton.

Aktualizacja: 07.09.2011

Źródło:

Własne

Zdjęcia

 Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Fot. Atlas
Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Personel i Zarządzanie189,00 zł
avatar

2013-05-12 22:29 Zgłoś

Gdy mieszkałem jeszcze w bloku nie miałem pojęcia, że remont domu etc. to taka odpowiedzialność, tyle jest do roboty, o tylu rzeczach, w tym np. uszczelnianiu balkonu, pomyśleć. Wybór balustrady i wykonawcy też nie był prosty, ale mogę wszystkim polecić specjalistów i brygadę z www.ogrodzeniabramyinfo.com. Na początku myślałem, ze znajdę na ich stronce tylko to "info", ale okazało się, że są normalną firmą montująca tego typu rzeczy. Polecam!

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP29
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Krzysztof Bobkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem Infor.pl »