| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Jak odnowić balkon?

Jak odnowić balkon?

Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Odnowienie balkonu jest niezbędne, aby czuć się na nim w pełni bezpiecznie.

Dla szybkiego wyrobienia nowych krawędzi można wykonać miniszalunek z listew tynkarskich. Jeszcze przed zaschnięciem wspomnianej warstwy kontaktowej wypełniamy szalunek odpowiednią zaprawą. Przez kilka kolejnych dni należy chronić wykonane reperacje przed działaniem słońca, wiatru i deszczu. Po kilku dniach krawędzie płyty będą jak nowe. Dla przedłużenia życia odmłodzonego balkonu konieczna jest jego właściwa ochrona przez wykonanie wspomnianej wcześniej hydroizolacji.

Jak umocnić balustradę balkonową?

W przypadku gdy balustrada rusza się w strefie połączenia, należy ją porządnie zamocować. Po rozkuciu miejsc zakotwienia balustrady, odpyleniu i zwilżeniu wodą, mocowanie można odtworzyć szybkowiążącą zaprawą montażową, pod warunkiem że balustrada nie jest w tych miejscach skorodowana. Gniazda połączeniowe należy wypełniać zaprawą w miarę szybko, gdyż w optymalnych warunkach wiąże ona w ciągu ok.15 minut. Już po kilkunastu godzinach bez strachu będzie można oprzeć się o balustradę.

Zobacz także: Kto odpowiada za remont balkonu?

Wykończenie płyty balkonowej

Zwykle do wykończenia płyty balkonowej wybiera się płytki ceramiczne, gresowe lub kamienne. Do ich przyklejania trzeba użyć specjalistycznej zaprawy o zwiększonej elastyczności. W przypadku klejenia płytek, mogących ulegać przebarwieniom w kontakcie z cementem szarym, należy użyć kleju produkowanego na bazie cementu białego.

Istotne jest, żeby pomiędzy warstwą izolacyjną a płytkami nie było wolnej przestrzeni. W tym celu klejem pokrywamy całkowicie zarówno podłoże, jak i spody płytek. Ściany przy płycie balkonowej zabezpieczamy 10 cm cokolikiem z płytek, wykończonym od góry flizówką lub silikonem budowlanym. Silikonu użyjemy również w miejscu połączenia okładziny płyty z cokolikiem – tam musi być bowiem spoina trwale elastyczna. 

Źródło: materiały prasowe

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

 Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Fot. Atlas
Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK