| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Jak odnowić balkon?

Jak odnowić balkon?

Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Odnowienie balkonu jest niezbędne, aby czuć się na nim w pełni bezpiecznie.

Dla szybkiego wyrobienia nowych krawędzi można wykonać miniszalunek z listew tynkarskich. Jeszcze przed zaschnięciem wspomnianej warstwy kontaktowej wypełniamy szalunek odpowiednią zaprawą. Przez kilka kolejnych dni należy chronić wykonane reperacje przed działaniem słońca, wiatru i deszczu. Po kilku dniach krawędzie płyty będą jak nowe. Dla przedłużenia życia odmłodzonego balkonu konieczna jest jego właściwa ochrona przez wykonanie wspomnianej wcześniej hydroizolacji.

Jak umocnić balustradę balkonową?

W przypadku gdy balustrada rusza się w strefie połączenia, należy ją porządnie zamocować. Po rozkuciu miejsc zakotwienia balustrady, odpyleniu i zwilżeniu wodą, mocowanie można odtworzyć szybkowiążącą zaprawą montażową, pod warunkiem że balustrada nie jest w tych miejscach skorodowana. Gniazda połączeniowe należy wypełniać zaprawą w miarę szybko, gdyż w optymalnych warunkach wiąże ona w ciągu ok.15 minut. Już po kilkunastu godzinach bez strachu będzie można oprzeć się o balustradę.

Zobacz także: Kto odpowiada za remont balkonu?

Wykończenie płyty balkonowej

Zwykle do wykończenia płyty balkonowej wybiera się płytki ceramiczne, gresowe lub kamienne. Do ich przyklejania trzeba użyć specjalistycznej zaprawy o zwiększonej elastyczności. W przypadku klejenia płytek, mogących ulegać przebarwieniom w kontakcie z cementem szarym, należy użyć kleju produkowanego na bazie cementu białego.

Istotne jest, żeby pomiędzy warstwą izolacyjną a płytkami nie było wolnej przestrzeni. W tym celu klejem pokrywamy całkowicie zarówno podłoże, jak i spody płytek. Ściany przy płycie balkonowej zabezpieczamy 10 cm cokolikiem z płytek, wykończonym od góry flizówką lub silikonem budowlanym. Silikonu użyjemy również w miejscu połączenia okładziny płyty z cokolikiem – tam musi być bowiem spoina trwale elastyczna. 

Źródło: materiały prasowe

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

 Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Fot. Atlas
Balkon jest świetnym miejscem do odpoczynku, dlatego też należy odpowiednio dbać o jego wygląd, a w tym i nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na krawędziach i spodzie balkonu pojawią się białe nacieki i wykwity, powinniśmy przeprowadzić remont. Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

Fot. Atlas
Fot. Atlas

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Saveinvest Sp. z o.o.

http://www.grunttozysk.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK