| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ściany i stropy > Pustaki szklane, czyli luksfery

Pustaki szklane, czyli luksfery

Luksfery mają bardzo szerokie zastosowanie - w łazience jako np. kabina prysznica, w salonie do obudowy kominka lub balustrady schodów. Za pomocą luksfer można doprowadzić światło do pomieszczeń bez okien, nie tracąc ich odrębności. Przejrzysta ściana jest mniej widoczna niż pełna, wygląda też znacznie lżej.

Luksfery, czyli po prostu szklane pustaki, tak samo dobrze sprawdzą się wewnątrz domu, jak i w jego ścianie zewnętrznej. Używa się ich nie tylko jako dekoracje ściany, ale również do gry światłem. Można je poprowadzić po krzywiznach i łukach, a dzięki specjalnym mocowaniom można je zastosować do ścian i stropów.

Rodzajów pustaków, które są w sprzedaży jest bardzo dużo. Wyboru powinniśmy dokonać w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Mamy luksfery bezbarwne, barwione w masie, powierzchniowo itp. Również wzory są najróżniejsze, od gładkich, przez falowane, aż do bąbelkowych. Duży wybór jest również w rozmiarach pustaków.

Przepuszczalność światła. Wynosi od 50% do 90%. Zależy od koloru i jego nasycenia.
Izolacja akustyczna. Nie dorównuje ścianie, ale jest lepsza niż w przypadku okna czy drzwi.
Ochrona przed wodą i wilgocią. Nawet lepsza niż w przypadku ściany. Luksfera może być narażona na bezpośrednie działanie wody, na przykład w basenie lub jako osłona prysznica.
Bezpieczeństwo. Nie tak łatwo je rozbić jak zwykłe szkło. Są ognioodporne.
Nieskomplikowane naprawy. Można wymieniać po jednym pustaku bez niszczenia całej konstrukcji.
Prosta konserwacja. Za pomocą zwykłych, tradycyjnych środków.

Polecamy: Światło przed domem

Efekty świetlne, które osiągamy dzięki pustakom szklanym są zupełnie inne niż te, dawane przez zwykłą szybę. Luksfery sprawiają, że światło jest jednolite i stabilne, a w dodatku przestrzeń wydaje się większa. Można je dowolnie komponować, tworzyć mozaiki. Efekty poświat czy refleksów są bardzo interesujące.

Czytaj także: Układanie papy

Zobacz stronę eksperta Portal Budowlany www.budujesz-kupujesz.pl

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Luksfery mają bardzo szerokie zastosowanie - w łazience jako np. kabina prysznica, w salonie do obudowy kominka lub balustrady schodów
Luksfery mają bardzo szerokie zastosowanie - w łazience jako np. kabina prysznica, w salonie do obudowy kominka lub balustrady schodów

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »