| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Rynek budowlany > Bolix – laureatem Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji

Bolix – laureatem Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji

Firma Bolix – producent materiałów budowlanych specjalizujący się w produkcji systemów elewacyjnych został tegorocznym laureatem Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości.

Wyróżnienie przyznano na posiedzeniu Kapituły w Ministerstwie Gospodarki, gdzie przedstawiciele instytucji zainteresowanych zagadnieniem ochrony środowiska, zdecydowali o wpisaniu do Rejestru, w jego bieżącej edycji, 30 podmiotów – w tym m.in. nowego laureata, żywieckiego producenta chemii budowlanej.

Fot. Materiały prasowe

W tegorocznym spotkaniu wzięli udział reprezentanci Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Państwowej Inspekcji Pracy, Głównej Inspekcji Sanitarnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Stowarzyszenia „Polski Ruch CP” oraz przedstawiciele Liderów Czystszej Produkcji (przedsiębiorstw i samorządów).

Zobacz także: Bosch – mistrz patentów Europy 2012

Troska o ograniczanie zanieczyszczeń już na etapie powstawania produktów to jeden ze współczesnych wyznaczników odpowiedzialnych praktyk biznesowych. Stopniowo rośnie liczba przedsiębiorstw, w których tzw. Czystsza Produkcja jest nieodłącznym elementem inwestowania w innowacyjne rozwiązania wytwórcze. Promowanie ich aktywności znakomicie wpisuje się w proekologiczny kierunek również w branży budowlanej.

Fot. Materiały prasowe

Certyfikaty potwierdzające tegoroczne wpisy do Rejestru zostaną wręczone podczas uroczystej konferencji w Ministerstwie Gospodarki, planowanej w połowie bieżącego roku. Pełna lista Laureatów jest dostępna na stronie www.czystszaprodukcja.pl.

Zobacz także: Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

Źródło: Materiały prasowe

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Gurbała

Specjalista z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników, właściciel firmy Nowe Modele Biznesowe – outsourcingu działu szkoleń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK