| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Rynek budowlany > 15 lat firmy Quick-Mix na polskim rynku

15 lat firmy Quick-Mix na polskim rynku

Firma quick-mix już 15 lat istnieje na polskim rynku. Quick-mix to jeden z głównych producentów chemii budowlanej na polskim rynku. Kompleksowość firmy quick-mix została doceniona przez wielu architektów oraz wykonawców.

Firma quick-mix jest częścią międzynarodowego koncernu Sievert Baustoffgruppe. Na polskim rynku jest obecna od 1997 roku, od tego czasu szybko rozwinęła swoją działalność. Dzisiaj quick-mix posiada w Polsce dwie fabryki: w Strzelinie oraz Rawie Mazowieckiej i jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej. Sukcesy, jakimi może pochwalić się firma to doskonała reputacja na rynku, zaufanie jakim klienci darzą produkty tej marki od 15 lat. W kontekście rynkowym, największym sukcesem jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku zapraw do klinkieru – rynku na którym klienci są bardzo wymagający, a wykonawcy to zwykle specjaliści, oczekujący pewnych i wydajnych rozwiązań.

Firma quick-mix jako jedyna proponuje kompleksowy system czterech rodzajów zapraw z oryginalnym trasem tubag, dobranych do różnych nasiąkliwości cegieł klinkierowych oraz ich specyficznych właściwości. Każda z zapraw dostępna jest w 16 atrakcyjnych kolorach, co pozwala na optymalny dobór odcienia fugi do koloru cegły. Oferta quick-mix jest bogata i różnorodna - od zapraw murarskich, zapraw do klinkieru, tynków maszynowych, zapraw do reperacji betonu, przez systemy ociepleń, hydroizolacje skończywszy na klejach do płytek i produktach do przygotowywania podłoża. Portfolio quick-mix uzupełniają produkty specjalistyczne, takie jak: system renowacji zabytków tubag, produkty do kamienia naturalnego i kostki brukowej GaLaBau oraz system nawierzchni drogowych Strassenbau.

Dziś quick-mix to firma z tradycjami i bogatym doświadczeniem. Motto firmy, „Innowacyjne materiały budowlane”, potwierdza, że cała organizacja quick-mix stara się tworzyć produkty spełniające oczekiwania zarówno wykonawców, architektów, jak i inwestorów. Innowacyjność quick-mix odzwierciedlają produkty dopasowane do potrzeb na budowie, które rozwiązują konkretne problemy w sposób szybszy, prostszy i bardziej skuteczny, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość wykonanych prac budowlanych.

Zobacz także:  Rynek budowlany - najnowsze informacje

Nowe technologie

Na rynku materiałów budowlanych każdego roku pojawiają się nowe technologie. Firma quick-mix bierze aktywnie udział w kreowaniu tych rozwiązań i systematycznie  poszerza swoją ofertę o nowoczesne produkty. W roku 2011 wprowadziła na rynek innowacyjny tynk Hydrocon przeznaczony do systemów ociepleń. Jest to produkt mineralny nowej generacji, który dzięki zastosowaniu opatentowanej przez quick-mix technologii HydroControl, zabezpiecza przed wykwitami, zapewnia trwałość i intensywność kolorów, jednocześnie zapobiegając porastaniu elewacji grzybami i glonami. W tym roku oferta quick-mix została wzbogacona o system produktów drogowych Strassenbau, przeznaczony do wykonywania trwałych i wodoprzepuszczalnych nawierzchni z kamienia naturalnego oraz kostki brukowej w obszarach miejskich. Kolejną innowacją jest system ociepleń budynków od wewnątrz Lobatherm MI-XI z wykorzystaniem mineralnych płyt izolacyjnych. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla obiektów, w których ocieplenie metodą standardową jest niemożliwe, jak np. obiekty zabytkowe. Najnowszym produktem, który pojawił się na rynku w sierpniu bieżącego roku, jest lekki tynk maszynowy MK5-L, którego wydajność jest ok. 40% wyższa od tzw. tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK