| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Projekt > Co powinien zawierać projekt zagospodarowania działki lub terenu?

Co powinien zawierać projekt zagospodarowania działki lub terenu?

Projekt zagospodarowania działki lub terenu to plansza zbiorcza zawierająca wszystkie informacje o tym, jak będzie wyglądała działka po zakończeniu prac budowlanych. Dotyczy to zarówno prac naziemnych, jak i instalacji podziemnych.

Projekt zagospodarowania działki lub terenu musi być sporządzony na aktualnej mapie geodezyjnej. Ważne jest, aby znajdował się na niej podpis geodety uprawnionego do wykonywania takich map, ponieważ mapa ta stanowi dokument. Uzyskanie najnowszej mapy jest konieczne do określenia już istniejących na terenie działki obiektów budowlanych i instalacji. Naniesione na niej zmiany, dotyczące uzbrojenia terenu, podlegają w dalszym procesie projektowym uzgodnieniu w ZUDP (Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej).

Zobacz także: Kształt i wymiary działki – nie bez znaczenia

72,45 złCharakterystyka energetyczna i audyt budynków

W Zespole Uzgadniania Dokumentacji Projektowej nie uzgadniamy samego budynku, a tylko przyłącza zewnętrzne, jeśli takie są projektowane.

Projekt zagospodarowania działki lub terenu obejmuje: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i układ zieleni (ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich). Nie należy zapominać o ogrodzeniu i miejscu na składowanie odpadków.
Projekt powinien być sporządzony zgodnie z wytycznymi zawartymi w wydanej dla tej inwestycji decyzji o warunkach zagospodarowania terenu.

Zobacz także: Czym są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu i jak je uzyskać?

Należy pamiętać, żeby mapa była czytelna i nie pozostawiała żadnych niedomówień formalnych, ponieważ utrudni to jej uzgodnienie i przedłuży proces projektowy, a co za tym idzie – czas na złożenie dokumentów do pozwolenia na budowę.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

SIE23
TydzieńPWŚCPSN
3128293031123
3245678910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Mec. Monika Brzozowska

Adwokat, dziennikarz, politolog, doradca i trener. Ekspert z zakresu prawa własności przemysłowej, prawa reklamy, znawca problematyki z zakresu prawa prasowego, prawa mediów, prawa autorskiego.

Zostań ekspertem Infor.pl »