| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Projekt > Co powinien zawierać projekt zagospodarowania działki lub terenu?

Co powinien zawierać projekt zagospodarowania działki lub terenu?

Projekt zagospodarowania działki lub terenu to plansza zbiorcza zawierająca wszystkie informacje o tym, jak będzie wyglądała działka po zakończeniu prac budowlanych. Dotyczy to zarówno prac naziemnych, jak i instalacji podziemnych.

Projekt zagospodarowania działki lub terenu musi być sporządzony na aktualnej mapie geodezyjnej. Ważne jest, aby znajdował się na niej podpis geodety uprawnionego do wykonywania takich map, ponieważ mapa ta stanowi dokument. Uzyskanie najnowszej mapy jest konieczne do określenia już istniejących na terenie działki obiektów budowlanych i instalacji. Naniesione na niej zmiany, dotyczące uzbrojenia terenu, podlegają w dalszym procesie projektowym uzgodnieniu w ZUDP (Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej).

Zobacz także: Kształt i wymiary działki – nie bez znaczenia

29.90 złPodróże służbowe - Raporty INFOR - PDF

W Zespole Uzgadniania Dokumentacji Projektowej nie uzgadniamy samego budynku, a tylko przyłącza zewnętrzne, jeśli takie są projektowane.

Projekt zagospodarowania działki lub terenu obejmuje: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i układ zieleni (ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich). Nie należy zapominać o ogrodzeniu i miejscu na składowanie odpadków.
Projekt powinien być sporządzony zgodnie z wytycznymi zawartymi w wydanej dla tej inwestycji decyzji o warunkach zagospodarowania terenu.

Zobacz także: Czym są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu i jak je uzyskać?

Należy pamiętać, żeby mapa była czytelna i nie pozostawiała żadnych niedomówień formalnych, ponieważ utrudni to jej uzgodnienie i przedłuży proces projektowy, a co za tym idzie – czas na złożenie dokumentów do pozwolenia na budowę.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

PAŹ23
TydzieńPWŚCPSN
40293012345
416789101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem Infor.pl »