| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Projekt > Budynki przyszłości

Budynki przyszłości

Pogłębiające się zmiany klimatyczne i zmniejszające się zasoby naturalne sprawiają, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które będą pozytywnie wpływać na środowisko. W ten trend wpisuje się również zróżnicowane budownictwo, opierające się na konstruowaniu budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. W tym celu stworzono program Energy2, czyli „oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”, a jego założenia z powodzeniem realizuje firma Schüco.

Jesteśmy świadkami przełomu w myśleniu o budynku. Ale to dopiero początek. Znowelizowana Dyrektywa EPBD, sprawia, że po 2020 roku będą tworzone budynki właściwie o zerowym zapotrzebowaniu na energię. Firma Schüco już w tej chwili projektuje energooszczędne powłoki budynków, tym samym biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne.

Obecnie budynki zwiększają globalną emisję dwutlenku węgla nawet o ponad 40%. W przyszłości jednak mogą pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł, a do tego będą ją magazynować. Będzie to możliwe dzięki izolacji cieplnej, automatyzacji budynku i zoptymalizowanym rozwiązaniom solarnym.

Zobacz także: Domy z dachem wielospadowym

Futurystyczne plany

Firma Schüco postawiła sobie za cel realizowanie założeń projektu „Energy² – oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”. Aby było to możliwe podjęli współpracę z partnerami w ponad 75 krajach, dzięki temu mają wpływ na jakość budownictwa na całym świecie. Założenia te realizują zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Przełomowym rozwiązaniem okazało się wprowadzenie nowej generacji kolektorów słonecznych w postaci cienkowarstwowych krzemowych modułów ProSol TF, które ponadto mogą spełniać funkcje ochrony przeciwsłonecznej, izolacji cieplnej i akustycznej.

Zobacz także: Zakup materiałów budowlanych przez Internet

Firma Schüco proponuje również kompletne rozwiązania fasad izolowanych cieplnie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują, posiadające certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt, systemy fasadowe FW 50+.SI oraz FW 60+.SI (SI, czyli Super Insulation). Daje to możliwość zarządzania energią budynku. Dzieje się tak dzięki zintegrowaniu systemu z ogniwami fotowoltaicznymi, elektrycznie sterowanymi żaluzjami, a także z oknami, które mogą być wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic. Schüco stosuje też stolarkę aluminiową AWS i niskoenergetyczne okna serii AWS 75 SI.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budynek biurowy Cristal Park Warszawa fot. Schüco
Budynek biurowy Cristal Park Warszawa fot. Schüco

Kolektory sloneczne Schüco linii Premium z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco
Kolektory sloneczne Schüco linii Premium z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco

Fasada FW 50+S z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco
Fasada FW 50+S z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK