| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Projekt > Rozwiązania przestrzenne, techniczne i materiałowe w projekcie architektonicznym

Rozwiązania przestrzenne, techniczne i materiałowe w projekcie architektonicznym

Układ pomieszczeń w opracowywanym projekcie architektonicznym powinien być tak zaprojektowany, aby przestrzeń domu byłą wykorzystana w 100%.

Dom powinien być przemyślany, nie powinny się w nim pojawiać przestrzenie tzw. martwe do których jest zły dostęp lub nie ma go w ogóle. W domu powinny być przewidziane miejsca na tzw. przechowanie, szczególnie kiedy dom nie ma piwnicy lub strychu. Elementy konstrukcji budynku nie powinny być widoczne, chyba, że stanowią ozdobę wykończenia wnętrz jak np. strop belkowy drewniany lub ściana z muru pruskiego.

Zobacz także: Jak określić funkcję i ergonomię przyszłego domu?

Należy pamiętać, że dom musi być wyposażony w instalacje. W projekcie powinny być przewidziane przestrzenie na rozmieszczenie tych instalacji, a w szczególności pomieszczenia na urządzenia grzewcze, wodno-kanalizacyjne i elektryczne oraz przestrzenie do prowadzenia instalacji w pionie pomiędzy piętrami. Należy zwrócić uwagę na spójność systemu instalacji w domu w połączeniu z funkcją, żeby po wykonaniu nie okazało się, że np. rura kanalizacyjna przechodzi nam przez salon. Spójność instalacji ma również duży wpływ na obniżenie kosztów budowy. W dobie zwiększonego nacisku na sprawy ekologii i oszczędzania należy upewnić się, czy użyte w projekcie materiały odpowiadają obecnym międzynarodowym standardom energooszczędności, szczególnie, że każdy właściciel domu musi przedstawić świadectwo charakterystyki energetycznej dla swojego domu.

Zobacz także: Czym są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu i jak je uzyskać?

Zamów bezpłatny katalog projektów gotowych

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK