| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Projekt > Na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt architektoniczny?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt architektoniczny?

Projekt architektoniczny jest formą wielodziedzinową, w skład, której obok rozwiązań architektonicznych wchodzą również rozwiązania konstrukcyjne i instalacyjne. Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając gotowy projekt architektoniczny – radzi arch. Monika Chylińska.

Przy wyborze gotowego projektu architektonicznego należy zwrócić uwagę na:

Estetykę budynku – dom powinien być proporcjonalny sam w sobie jak i w stosunku do działki. Powinien wpasowywać się w otoczenie zarówno pod względem wielkości jak i wykończenia. Elewacje powinny być spójne i charakteryzować się regularnym układem otworów oraz umiarem w doborze form, ozdób i materiałów wykończeniowych.

Funkcję i ergonomię – przy wyborze domu należy kierować się wygodą jego przyszłych mieszkańców, uwzględniając przy tym wielkość przestrzeni o charakterze prywatnym w stosunku do przestrzeni wspólnych. Ponadto należy zwrócić uwagę na rozwiązania komunikacyjne wewnątrz budynku oraz ilość i powierzchnię pomieszczeń pomocniczych. W domu powinny być przewidziane miejsca na przechowywanie, szczególnie kiedy dom nie ma piwnicy lub strychu.

Zobacz także: Jak określić funkcję i ergonomię przyszłego domu?

Rozwiązania przestrzenne – powierzchnia domu powinna być wykorzystana w 100%, nie powinno być tzw. przestrzeni martwych bez możliwości ich zagospodarowania i użytkowania. Elementy konstrukcji budynku nie powinny być widoczne, chyba, że takie było zamierzenie estetyczne.

Zobacz także: Jaki metraż powinny mieć poszczególne pomieszczenia, aby były funkcjonalne?

Rozwiązania techniczne i materiałowe – należy pamiętać, że dom musi być wyposażony w instalacje i przestrzenie na rozmieszczenie tych instalacji. W dobie zwiększonego nacisku na sprawy ekologii i oszczędzania, należy upewnić się, że użyte w projekcie materiały odpowiadają międzynarodowym standardom energooszczędności.

Zobacz także: Projekt domu – z katalogu czy indywidualny?

Zamów bezpłatny katalog projektów gotowych

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Monika Chylińska

Architekt

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przy wyborze gotowego projektu architektonicznego należy zwrócić uwagę na estetykę budynku a także funkcję i ergonomię.
Przy wyborze gotowego projektu architektonicznego należy zwrócić uwagę na estetykę budynku a także funkcję i ergonomię.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK