| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Porady internautów > Czy wiesz jak ocieplić mieszkanie wełną mineralną?

Czy wiesz jak ocieplić mieszkanie wełną mineralną?

Dodatkowa termoizolacji pozwala zmniejszyć zużycie energii na ocieplenie domu lub opału. Najczęściej ociepla się wszystkie zewnętrzne ściany domu. Proponuje zrobić to płytami z wełny mineralnej, zwłaszcza jeśli budynek jest stary.

Potrzebne narzędzia: piła, wiertarka, sznurek traserski, młotek, poziomica, pion, nóż, łata miernicza, obcęgi, przekłuwacz, pistolet silikonowy, rusztowanie.

Przed przystąpieniem do pracy trzeba dokładnie wymierzyć ściany. Warto naszkicować sobie projekt, na którym rozrysowane będzie rozmieszczenie poszczególnych elementów rusztowania.

Wymontuj ze ścian wszystkie wystaje elementy: parapety, rynny, oświetlenie zewnętrzne itp

Stary zniszczony tynk warto usunąć, a pęknięcia muru wypełnić masą silikonową. Ubytki w ścianie wypełnia się zaprawą wyrównującą. Usuń koniecznie pleśń i grzyba z murów jeśli jest i pokryj mur impregnatem grzybobójczym. Możesz zamiast drewna użyć specjalnych profili z PCV.

Jeśli masz już przygotowaną ścianę, zamontuj rusztowanie. Najprościej zrobić je z drewnianych desek. Drewno powinno być wysuszone, proste i nie popękane. Warto je także zaimpregnować preparatem ognio- i grzybobójczym.

Nad ościeżnicami okiennymi i drzwiowymi zamontuj łaty poziome tej samej grubości co słupy.Elementy rusztowania mocuje się do ściany za pomocą kołków szybkomontażowych. Montując rusztowanie powinieneś cały czas kontrolować pion i poziom za pomocą pionu i poziomicy. W ten sposób uda ci się zrobić równa elewację.

Najpierw zamontuj łaty pionowe o przekroju 4,5 x 5 cm. Odległość między nimi powinna być równa szerokości płyty lub maty termoizolacyjnej ale nie mniejsza niż 60 cm.

Teraz możesz przystąpić do montażu płyt. Przyłóż płytę do ściany zaczynając od dołu ściany i przymocuj specjalnymi łącznikami po 4 na jedna płytę. Dopasuj je na styk do przestrzeni miedzy kolejnymi słupami rusztu. Jeśli już przymocujesz wszystkie płyty, do rusztu przybij folię wiatroizolacyjną.

Teraz należy wykończyć ocieplanie sidingiem. Jest to materiał wykończeniowy z PCV. Tanio i szybko można nim osłonić warstwę docieplenia z wełny mineralnej. Elewacja będzie dzięki temu szczelna i ładnie wykończona.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

dach
dach

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK