| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Okna i drzwi > Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

W labiryncie ofert producentów drzwi wewnętrznych nietrudno się pogubić. Warto wiedzieć, w czym powinniśmy wybierać oraz jakie parametry powinny spełniać skrzydła, które idealnie sprawdzą się w naszym domu.

W przypadku drzwi wewnętrznych mamy w czym wybierać. Możemy się zdecydować na przeszklone, pełne, stylizowane na retro lub w całości ze szkła. Drzwi to nie tylko przesłona, dzieląca przestrzenie w mieszkaniu. To także element dekoracyjny, który należy wybierać z taką samą dokładnością, jak każdy inny domowy sprzęt czy mebel. Warto jednak pamiętać, że nasze drzwi muszą spełniać także konkretne parametry, które pozwolą nam na zamocowanie ich w mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie wymiary powinno mieć nasze skrzydło. Ważna jest zarówno szerokość jak i wysokość. Niektóre z nich da się co prawda przyciąć, ale warto wybrać takie pasujące od razu, aby zaoszczędzić sobie dodatkowej pracy i kosztów. Należy również sprawdzić, czy potrzebujemy drzwi lewych, czy prawych. W tym celu należy przystawić drzwi do płaszczyzny, do której mają przylegać. Jeśli zawiasy będą po lewej stronie, a drzwi otwierają się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara – potrzebujemy skrzydła lewego. Drzwi prawe otwierają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i mają zawiasy po prawej stronie.

Rodzaje drzwi

Skrzydła dostępne w klepach mają różne konstrukcje. Drzwi płytowe są jednolitą, pełną płytą, najczęściej z litego drewna. Niektóre są natomiast obustronnie oklejone cienkimi płytami MDF lub HDF. Drzwi płycinowe składają się z dwóch, niezależnych elementów. Jest to rama i osadzone w niej płyciny z drewna, płyty MDF i HDF lub szkła. W sklepach dostępne są także drzwi płytowo-płycinowe. Wyglądają one, jak płycinowe, ale mają konstrukcję płytowych.

Zapoznaj się w obowiązującym prawem budowlanym. Mówi ono między innymi, że w otworach drzwi wewnętrznych nie powinno montować się progów. Wyjątek od tej reguły stanowią drzwi do łazienki, które dodatkowo powinny otwierać się na zewnątrz i posiadać otwory wentylacyjne.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie wymiary powinno mieć nasze skrzydło
Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie wymiary powinno mieć nasze skrzydło

E-urząd Cyfrowe usługi publiczne. Poradnik dla administracji i przedsiębiorców (książka)79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Rzewuski

Ekspert IT – systemy informatyczne ERP. Ukończone studia - Politechnika Warszawska.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »