| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały izolacyjne > Jak skutecznie zapobiegać mostkom termicznym?

Jak skutecznie zapobiegać mostkom termicznym?


Dobrze wykonana izolacja ścian od zewnątrz pozwala obniżyć koszty ogrzewania zarówno domu, jak i budynku komercyjnego. Prawidłowe funkcjonowanie systemu ociepleń jest uzależnione od sposobu jego instalacji. Podstawową zasadą jest zminimalizowanie przerw w izolacji, czyli tak zwanych mostków cieplnych. Niemożliwe jest ich całkowite usunięcie, jednak można zmniejszyć ich liczbę.

7. Miejsca mechanicznego mocowania płyt termoizolacyjnych: zazwyczaj w ramach montażu, przyklejenie płyt termoizolacyjnych nie wystarcza. W takiej sytuacji należy wzmocnić połączenia przez mocowanie kołkami. Jest to niezbędne w wysokich budynkach, ponieważ łączniki mechaniczne trzeba stosować w konstrukcjach od poziomu 8 metrów. Ale także w przypadku ścian z tzw. nienośnym podłożem, np. pokrytych starym tynkiem. Liczbę, rodzaj i rozmieszczenie łączników określa projektant. Najlepsze są łączniki o specjalnej konstrukcji, niwelującej ucieczkę ciepła. Stosuje się też tzw. „termo dyble”, czyli kołki, które umieszcza się, we wcześniej wykonanym, zagłębieniu, po wbiciu czy wkręceniu trzpienia całość zatyka się krążkiem z wełny lub styropianu.

8. Dodatkowe elementy na ocieplonej elewacji: elementy ozdobne lub praktyczne – tablice adresowe, kinkiety, syreny alarmów – najlepiej jest je umieszczać na specjalnych podkładkach. Inną metodą jest wkręcenie w płytę termoizolacyjną specjalnych elementów do mocowania wykonanego z tworzywa. 

W czasie wyboru ekipy wykonawczej należy sprawdzić czy pracownicy danej firmy mają wysoką świadomość techniczną i czy mają świadectwa przeszkolenia.

reklama

Data publikacji:

Ekspert:

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. SSO
fot. SSO

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Zemła

Dyrektor ds. rozwoju Equity Investments S.A. Ekspert w dziedzinie usług profesjonalnych i outsourcingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »