| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały izolacyjne > Czym jest wełna drzewna?

Czym jest wełna drzewna?


Wełna drzewna jest alternatywnym rozwiązaniem, dla wełny mineralnej i styropianu. Jest to zarówno materiał termoizolacyjny i akustyczny. Wełnę drzewną wykonuje się z wiórów drewnianych i odpadów tartacznych, co sprawia, że jest materiałem w pełni naturalnym.


Wełna drzewna w Polsce jest alternatywnym rozwiązaniem izolacyjnym dla wełny mineralnej i styropianu. Na świecie jest powszechnie stosowana m.in. w budownictwie szkieletowym. Wełnę drzewną podobnie jak wełnę mineralną czy styropian, wykonuje się w postaci płyt. Wełna drzewna wykonywana jest z odpadów tartacznych i wiórów drewnianych o różnych rozmiarach, a także mineralnego spoiwa magnezytowego, dzięki czemu jest naturalnym produktem. Struktura wełny powoduje, że jest ona lekka, a dzięki pustym przestrzeniom pomiędzy wiórami, jest świetnym izolatorem termicznym i akustycznym.

Płyty wełny drzewnej mogą występować też jako płyty warstwowe, z rdzeniem ze styropianu czy wełny mineralnej. Płyty takie, mają wówczas różne właściwości termiczne i akustyczne a ich wybór zależy w dużej mierze od ich przyszłego zastosowania.

Wełna drzewna posiada właściwości termiczne podobne do wełny mineralnej, poza tym charakteryzuje się lepszą chłonnością wody. Powoduje to, że nasz materiał pochłonie dużo więcej pary wodnej nie tracąc swych właściwości. Wełna drzewna jest w pełni naturalnym produktem, bez zawartości środków chemicznym. Dzięki temu jest przyjazna dla środowiska oraz dla ludzi, ponadto nie pyli i nie wywołuje alergii. Każdy materiał izolacyjny oddaje ciepło na zewnątrz po określonym czasie, wełna drzewna charakteryzuje się dużo dłuższym czasem oddawania ciepła na zewnątrz od wełny mineralnej.

- ma dobre właściwości termoizolacyjne
- posiada doskonałe właściwości akustyczne (izolacyjność akustyczna może wynosić nawet 63 dB)
- eliminuje mostki termiczne
- reguluje mikroklimat pomieszczeń
- nie pyli
- jest łatwa w montażu
- jest materiałem niepalnym
- jest odporna na starzenie
- jest elastyczna

Wełna drzewna nie zawiera żadnych szkodliwych środków chemicznych. Nie pyli jak wełna mineralna, dlatego też jest w pełni bezpieczna dla zdrowia użytkowników w czasie montażu i eksploatacji. Dzięki temu, przy montażu wełny drzewnej nie ma potrzeby zakładania specjalnych kombinezonów i masek ochronnych.

Wełnę drzewną stosujemy jako izolator termiczny i akustyczny. Dzięki podobnym właściwościom, można stosować ją zamiast wełny mineralnej. Najczęściej stosowana jest do izolacji termicznej i akustycznej dachów oraz ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wełna drzewna jest alternatywnym rozwiązaniem, dla wełny mineralnej i styropianu. Jest to zarówno materiał termoizolacyjny i akustyczny
Wełna drzewna jest alternatywnym rozwiązaniem, dla wełny mineralnej i styropianu. Jest to zarówno materiał termoizolacyjny i akustyczny

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK