| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały izolacyjne > Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation


Dach skośny jest najczęściej stosowanym rodzajem dachu w budownictwie jednorodzinnym. Jego kształt umożliwia pełną adaptację poddasza, niestety niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation.

Adaptacja poddasza umożliwia nam powiększenie przestrzeni użytkowej w budynku a właściwie przeprowadzona może podlegać refundacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania premii termo modernizacyjnej jest zrównoważenie efektów i kosztów przedsięwzięcia. Dobrze ocieplony dach jest bardzo ważnym elementem każdego energooszczędnego domu. Źle wykonana izolacja połaci dachowych może przyczynić się do znaczących strat ciepła, sięgających nawet 30%. Następstwem tego, jest zwiększone zużycie gazu bądź oleju opałowego.
Nie wszystkie materiały i technologie dają takie same efekty, dlatego też warto zadbać o wybór odpowiedniego materiału zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym. 

Właściwa ochrona poddasza, przed stratami ciepła, nie tylko podniesie komfort mieszkania, ale i obniży koszty utrzymania budynku. Obecnie wymagana izolacyjność cieplna dachów skośnych wynosi 0,25 W/(m2K), niestety wiąże się z zastosowaniem grubszej niż dotychczas warstwy termoizolacji. Standardowo stosuje się 20–30 cm warstwę ocieplenia, które nie zawsze mieści się pomiędzy krokwiami, gdyż ich wysokość wynosi zazwyczaj tylko 16 cm. 

W proponowanej przez Knauf Insulation dwuwarstwowej technologii ocieplenia opartej na wełnie mineralnej ECOSE® Technology, układa się tylko jedną warstwę wełny mineralnej szklanej (Ekorolkę) pomiędzy krokwiami, zaś drugą – (Ekopłytę) pomiędzy rusztem pod płytami gipsowo kartonowymi. Tak wykonana izolacja tworzy ciepłą i jednorodną termicznie przegrodę. Ze względu na niewielką masę materiałów, system nie obciąża konstrukcji dachu oraz eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, tym samym podnosząc jej trwałość. Dwuwarstwowy system izolacji izoluje poddasze od nagrzewającego się latem dachu oraz ogranicza straty ciepła w zimie. 

Ekorolka i Ekopłyta mają bardzo dobrymi parametry techniczne. Ekorolka to wełna mineralnp - szklana produkowana w postaci mat. Jest bardzo sprężysta i świetnie sprawdza się jako izolacja międzykrokwiowa. Ponadto jest prosta w montażu i świetnie wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu. Warstwa o grubości 200 mm i współczynniku przewodzenia ciepła λ równym 0,044 W/(m2K), znacznie poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną dachu. Ekopłyta to wełna mineralna szklana w postaci płyt. Stosuje się ją jako drugą warstwę izolacji cieplnej i układa pomiędzy krokwiami. Ekopłyta ma niską przewodność cieplną wynoszącą λ=0,039 W/(m2K), skutecznie chroniącą nasze poddasze przed utratą ciepła. Ponadto, nie chłonie wilgoci, która może się wytwarzać w warstwach dachu pod wpływem zmiany temperatur. 

Ekorolka i Ekopłyta są niepalne i nieszkodliwe dla środowiska. Wełnę mineralną produkuje się z naturalnie występujących i wtórnych surowców. Nie zawiera ona sztucznych barwników, formaldehydu, fenolu czy akrylu. Biotechnologia łączenia włókien pozwoliła zastąpić tradycyjne ropopochodne spoiwa naturalnymi żywicami o dużej sile wiązania. Dlatego też, materiały izolacyjne nowej generacji nie posiadają zapachu, nie pylą i nie wydzielają szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC), co zostało potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Eurofins GOLD. Mogą go otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze kryteria w tym zakresie.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation

fot. Knauf Insulation
fot. Knauf Insulation

fot. Knauf Insulation
fot. Knauf Insulation

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK