| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały izolacyjne > Czym jest hydroizolacja typu lekkiego?

Czym jest hydroizolacja typu lekkiego?


Izolację lekką stosuje się do ochrony fundamentów i ścian piwnic przed działaniem wilgoci w miejscach powyżej poziomu wody gruntowej.

Jeżeli budynek posadowiony jest na gruntach przepuszczalnych takich jak żwir czy piasek, a poziom wód gruntowych występuje dość nisko, następuje wtedy szybkie odprowadzenie wody opadowej i nie istnieje zagrożenie działaniem wody pod ciśnieniem. W tak korzystnych warunkach gruntowych można zastosować izolację typu lekkiego, którą stanowi powłoka wykonana z podkładu gruntującego i materiału izolującego, wyprowadzona około 0,5 m ponad grunt.
W przypadku stosowania tego typu izolacji, gdy w gruncie występuje możliwość nawet krótkotrwałego zawieszenia wód pod ciśnieniem, należy zapewnić odprowadzenie wód opadowych poprzez drenaż.

Izolację przeciwwilgociową typu lekkiego wykonuje się:

- z materiałów rolowych tj. papy, folii – dobrze jest stosować papy zgrzewalne, gdyż dzięki tej technologii połączenia poszczególnych arkuszy są w pełni szczelne.
- z powłok bitumicznych – mogą to być emulsje służące zarówno jako grunt i klej do pap, jak i do bezpośredniego izolowania ścian. Na rynku dostępne są środki możliwe do stosowania na zimno i na gorąco.

Przy zasypywaniu wykopów należy ostrożnie narzucać i zagęszczać grunt ponieważ powłoki bitumiczne są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

- z mas bitumicznych i polimerowych – tworzą bezszwowe powłoki, a ich stosowanie sprawdza się w izolacji ścian o różnych kształtach

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK