| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały elewacyjne > Naprawa spękanej elewacji

Naprawa spękanej elewacji

Źle wykonana elewacja może przysporzyć sporo problemów. Jej uszkodzenie nie tylko wpływa na wygląd budynku, ale i wiąże się dodatkowymi kosztami i koniecznością przeprowadzenia remontu. Zobacz, jak naprawić popękaną elewację.

W przypadku spękanych elewacji, które nie są jeszcze w tak złym stanie, że należy je całkowicie wymienić, można zastosować elastyczny podkład przed aplikacją farby. Dzięki wysokiej zawartości części stałych preparat taki tworzy wytrzymałą powłokę, dopasowującą się do faktury podłoża. Podkład o wysokiej elastyczności jest odporny na działanie wody, a przy tym przepuszczalny dla pary wodnej. Produkty można stosować zarówno na zniszczone podłoża, jak również profilaktycznie na nowe ściany w świeżo wybudowanych obiektach. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię można nałożyć odpowiednią farbę elewacyjną.

Ochrona uszkodzonych ścian

Ściany elewacyjne ulegają zniszczeniu najczęściej z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne. Opady deszczu, silne nasłonecznienie bądź zalegająca wilgoć sprawiają, że mury poddawane są działaniu zróżnicowanych czynników zewnętrznych, co może prowadzić do pojawienia się spękań. Tego rodzaju uszkodzenia mogą być też spowodowane niewłaściwą aplikacją tynku. Jeżeli została ona przeprowadzona z błędami lub w niesprzyjających warunkach, spękania mogą pojawiać się już w momencie wiązania tynku.

Warstwą, która stanowi bezpośrednią ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych na ściany elewacyjne, jest farba fasadowa.

Dzięki malowaniu elewacji farbą otrzymujemy dodatkową powłokę zabezpieczającą, dopasowaną kolorystycznie do indywidualnych wymagań inwestora. Dzięki temu rozwiązaniu, można obecnie stosować na elewacjach nawet ciemne oraz wyraziste kolory, wcześniej pochłaniające dużą ilość ciepła, a tym samym narażające elewację na korozję. 

Rozwiązanie systemowe

Systemowe rozwiązania, wykorzystujące elastyczny podkład oraz farbę o tych samych właściwościach, umożliwiają sprawną renowację spękanych, wcześniej eksploatowanych podłoży bądź zabezpieczenie nowych. Poza wypełnieniem powstałych szczelin i rys, bardzo ważne jest także zabezpieczenie przed ponownym pojawieniem się podobnych problemów w czym pomocna jest specjalna nanostruktura nałożonej powłoki oraz właściwości farby obniżającej temperaturę fasad.

Zobacz także:  Malowanie elewacji – jak wybrać najlepszy kolor

Zobacz także:  Tynki cienkowarstwowe. Jak wybrać ten najlepszy?

Zobacz także:  Cegła klinkierowa – materiał do wykończenia wnętrz oraz elewacji

Źródło: Dekoral

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK