| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały elewacyjne > Jakie rodzaje kamienia naturalnego można stosować na elewacji?

Jakie rodzaje kamienia naturalnego można stosować na elewacji?


Rodzajów kamieni naturalnych które możemy stosować na elewacji jest bardzo wiele, w zależności od ich wyboru możemy liczyć że nasza elewacja z kamieni naturalnych będzie elegancka, gustowna i bardzo trwała. Kamienie naturalne najczęściej stosowane na elewacjach to piaskowiec, granit, wapień ale spotykane są też elewacje wykonane z bazaltu, kwarcytu, łupka, marmuru czy onyksu.

Kamień naturalny na elewacji

Większość kamieni naturalnych można stosować na elewacji, nie kiedy mogą wymagać większej pielęgnacji czy impregnacji by zachowały swój naturalny i pierwotny wygląd. Nie zależnie na jaki kamień naturalny się zdecydujemy to nasza elewacja będzie wyglądała gustownie, elegancko z pewnego rodzajem przepychu.

Granit – jest jednym z najtwardszych kamieni naturalnych, charakteryzuje się wysoką odpornością na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Bazalt – twarda skała pochodzenia wulkanicznego, występuje w odcieniach szarości pod względem właściwości porównywalny z granitem.

Wapień – występuje w dwóch rodzajach. Wapień miękki posiada ciepłe delikatne odcienie, nie nadaje się do polerowania. Wapień twardy jest bardziej zwarty, wytrzymały i dlatego często stosowany jest w miejscach intensywniej uczęszczanych.

Piaskowiec – powszechnie stosowane, posiadają delikatny jednolity odcień. Są kamieniem o porowatej strukturze dlatego powinno się je poddawać zabiegom impregnacyjnym.

Kwarcyt – jest kamieniem łupanym należącym do najtwardszych kamieni. Posiada połyskujące elementy które są drobinami kwarcu.

Łupek – należy do tańszych kamieni naturalnych, rosnącą popularność zawdzięcza swoim surowym wyglądem uzyskanym poprzez naturalnym rozszczepieniem powierzchni.

Marmur – jest twardym zwartym kamieniem posiadającym liczną paletę barw.

Onyksy – są różnobarwne o naprzemiennym układzie kolorów ciemnych z jasnymi. Ich cechą charakterystyczną jest przezroczystość co daje nieograniczone możliwości uzyskania ciekawych efektów podświetlając je.

Zobacz także: W jaki sposób dobrać materiał na elewację?

Kamień naturalny na elewacji mocuje się za pomocą nierdzewnych kotw lub rusztów. Występują kotwy nośne i stabilizujące. Kotwy nośne utrzymują cały ciężar kamienia, a w zależności od jego wielkości i ciężaru stosuje się kotwy o różnych parametrach i wytrzymałościach. Kotwy stabilizujące stosowane są w celu utrzymania kamienia w pozycji pionowej. Ruszty najczęściej stosuje się na ścianach pochyłych i nieregularnych.

Zobacz także: Tynk mineralny czy akrylowy?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Większość kamieni naturalnych można stosować na elewacji, nie kiedy mogą wymagać większej pielęgnacji czy impregnacji by zachowały swój naturalny i pierwotny wygląd.
Większość kamieni naturalnych można stosować na elewacji, nie kiedy mogą wymagać większej pielęgnacji czy impregnacji by zachowały swój naturalny i pierwotny wygląd.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK