| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Materiały elewacyjne > Tynk akrylowy – co to takiego i gdzie się go stosuje?

Tynk akrylowy – co to takiego i gdzie się go stosuje?


Tynk akrylowy jest alternatywą dla tynków mineralnych, głównie ze względu na dekoracyjną fakturę oraz ogromną paletę kolorów. Tynk akrylowy, jest rodzajem tynków cienkowarstwowych stosowanym na zewnątrz także w systemie BSO (bezspoinowy system ociepleń) jak i dekoracyjna wyprawa wewnętrzna. Niejednokrotnie występuje w postaci gotowych mieszanek co znacznie przyspiesza prace tynkarskie.

Tynk akrylowy jest dekoracyjnym tynkiem stosowanym zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Liczba kolorów i różnorodność faktur powoduje, że możemy w szybki sposób odmienić nasz dom. Tynk akrylowy jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, jest zmywalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co przy stosunkowo niskiej cenie powoduje, że mamy do czynienia z bardzo ciekawym i dobrym materiałem.
W skład tynku akrylowego wchodzą spoiwa, żywice akrylowe oraz kruszywa fakturujące, dzięki którym otrzymujemy daną fakturę. Kruszywa w mieszance są różnego uziarnienia i w zależności od naszego wyboru tynku wynoszą od 1 do 2,5 mm.

Przed rozpoczęciem prac, całą powierzchnię przeznaczoną do tynkowania należy zagruntować środkiem akrylowo-gruntującym w kolorze tynku. Gotową mieszankę przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Nakładając tynk należy wygładzać powierzchnie, należy pamiętać także o tym, aby na jednej ścianie nakładać mieszankę z tej samej partii oraz aby nie pozwolić na wyschniecie mieszance przed zakończeniem prac przy danym odcinku roboczym – unikniemy w ten sposób różnic w odcieniu koloru tynku.

Podczas prac tynkarskich warstwę tynku należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, deszczem oraz skrajnymi temperaturami.
Tynków akrylowych z powodu ich niskiej dyfuzyjności nie należy stosować w systemach ociepleniowych z wełny mineralnej, starych zawilgotniałych budynkach oraz przy stosowaniu materiałów mocno paro przepuszczalnych.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Tynk akrylowy jest dekoracyjnym tynkiem stosowanym zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków
Tynk akrylowy jest dekoracyjnym tynkiem stosowanym zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kazimierz Romaniec

Radca prawny. Starszy prawnik w Kancelarii Raczkowski Paruch sp.k., prowadzący w firmie praktyki prawa podatkowego i prawa sportowego. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kursu Tempus-Erasmus na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Edynburgu. Wcześniej związany m.in. z Arthur Andersen i kancelarią Wardyński i Wspólnicy, a także odpowiedzialny przez ponad 10 lat za praktykę podatkową kancelarii Miller Canfield. Ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie zatrudniania pracowników oraz kadry zarządzającej podmiotów gospodarczych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach podatkowych i administracyjnych przed sądami i organami administracji państwowej. Doradza podmiotom branży sportowej w zakresie m.in. krajowych i międzynarodowych piłkarskich przepisów regulacyjnych, prawnych aspektów transferów piłkarskich, umów o zawodowe uprawianie sportu, opodatkowania sportowców i imprez sportowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK