| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Formalności > W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu?

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu?

Każdy odbiorca gazu ma prawo wyboru dowolnego sprzedawcy i do zawarcia z nim umowy o sprzedaż gazu. Przedsiębiorstwo energetyczne, do którego przynależy odbiorca ma obowiązek umożliwić mu zmianę sprzedawcy. W jaki sposób można zmienić sprzedawcę gazu?

Zawarcie umowy ze sprzedawcą gazu poza siedzibą jego przedsiębiorstwa

Jeżeli odbiorca zawarł umowę ze sprzedawcą gazu poza siedzibą jego przedsiębiorstwa ma prawo do odstąpienia umowy bez podania przyczyny w ciągu dziesięciu dni od dnia jej zawarcia. Przepis ten wynika z tego, że coraz częściej odbiorcy zawierają umowy ze sprzedawcą na przykład podczas wizyt przedstawicieli sprzedawcy w domach odbiorców lub korespondencyjnie – przez podpisanie dokumentów dostarczonych dzięki firmom kurierskim. Warto pamiętać również, że sprzedawca nie ma prawa zmusić odbiorcę do zapłacenia odstępnego w momencie złożenia rezygnacji z umowy. Najpóźniej w dniu podpisania umowy odbiorca powinien poznać wszystkie informacje dotyczące cen sprzedaży gazu i warunków, o których będzie mówiła umowa. Konsument ma także prawo żądać aby osoba podająca się za przedstawiciela określonego sprzedawcy gazu okazała dokumenty świadczące o działalności na rzecz sprzedawcy. Jeśli umowa sprzedaży została zawarta poza przedsiębiorstwem sprzedawcy ma on obowiązek dostarczenia odbiorcy pisemnej informacji o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu dziesięciu dni, a także wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Zobacz także: Kontrola instalacji gazowej – przepisy

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK