| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Formalności > Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Jak krok po kroku przeprowadzić przyłączenie instalacji gazowej? Jakie wnioski i gdzie należy złożyć? Czy i kiedy gazownia może odmówić przyłączenia? Odpowiedź na te i inne pytania poniżej.

Jeżeli chcemy podpisać umowę później, musimy złożyć kolejny wniosek – tym razem o zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej. W tym przypadku również możemy uzyskać formularz w BOK lub na stronie internetowej, a także złożyć go osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Projekt umowy przygotowuje PGNiG na podstawie zebranych informacji. Umowa określa koszt przyłączenia, wysokość opłaty, obowiązki stron umowy oraz termin realizacji inwestycji. Zostanie nam przesłana pocztą lub możemy odebrać ją osobiście.

Jak mogę się dowiedzieć czy na działkę, którą chcę kupić można doprowadzić gaz?

W tym celu należy złożyć wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, z zaznaczeniem, że jest to zapytanie o możliwość przyłączenia. Do wniosku trzeba dołączyć aktualną mapę sytuacyjną terenu do celów informacyjnych z zaznaczonym miejscem odbioru paliwa gazowego.

Zobacz także:  Wykaz materiałów budowlanych, za które można otrzymać zwrot podatku VAT w 2012 roku

Co zrobić w przypadku, gdy planowana instalacja gazowa musi przebiegać przez działkę sąsiada?

Jeżeli z otrzymanych warunków wynika, że doprowadzenie do naszego domu instalacji gazowej będzie wymagało przeprowadzenia przyłącza przez nieruchomość osób trzecich przed złożeniem wniosku o zawarcie umowy przyłączeniowej należy uzyskać zgodę w formie oświadczenia od wszystkich zainteresowanych.

Zobacz także: Kiedy nie jest potrzebne pozwolenie na budowę?

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK