Krok trzeci – załączniki
Wniosek należy uzupełnić o dodatkowe dokumenty:
reklama
reklama
- Zaświadczenia od zakładów zarządzających sieciami o tym, że uzbrojenie terenu (funkcjonujące lub planowane) jest adekwatne do projektowanych potrzeb. Rolę tę może spełniać umowa o przyłączenie lub warunki techniczne przyłączenia.
- Kopia mapy zasadniczej (skala 1:500 lub 1:1000) w dwóch egzemplarzach. Są one sporządzane są w formacie A3 i można je uzyskać w powiatowym ośrodku informacji geodezyjnej i kartograficznej w cenie 45zł. Mapa musi obejmować teren działki wraz z otoczeniem o promieniu trzykrotności szerokości frontu działki, ale nie mniejszym niż 50 metrów. Frontem określana jest stona od której znajduje się główny wjazd lub wejście na działkę. Granice działki należy wyraźnie zaznaczyć na kolorowo. Na jednej z map oznaczamy miejsca, w których planujemy wybudowanie określonych we wniosku obiektów.
- Niektóre urzędy wymagają dokładniejszych informacji dotyczących budynków – szczegółowych rysunków, opisów, czy nawet wstępnej koncepcji architektonicznej.
Łatwość z jaką przyjdzie nam uzyskanie decyzji zależy w dużej mierze od lokalizacji działki. Dużo prościej spełnić wszystkie warunki, jeżeli jest ona położona w mieście. Trudniej, gdy chcemy zagospodarować obszar działki rolnej. Wtedy, jeżeli chcemy ją odrolnić, pod uwagę brana jest także klasa gleby oraz powierzchnia.
Zobacz także: Jak długo można zwlekać z budową?