| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Działka > Wybieramy miejsce na budowę domu. Poradnik

Wybieramy miejsce na budowę domu. Poradnik

Wybór miejsca pod budowę domu nie jest wyborem prostym. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na skomunikowanie działki z istotnymi dla nas punktami – pracą, szkołą, przedszkolem. Warto także przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji ukształtowanie terenu w wybranym przez nas miejscu, sprawdzić księgi wieczyste, mapy ewidencyjne i warunki zabudowy.

Istotne dokumenty

Właściciel działki powinien nam przedstawić odpis z księgi wieczystej uprawniający go do sprzedaży danej nieruchomości. Gdy już się zdecydujemy na kupno, najlepiej osobiście sprawdzić stan księgi wieczystej. Można to zrobić za pośrednictwem internetu na stronie ekw.ms.gov.pl lub w wydziale ksiąg wieczystych sądu rejonowego, do którego przynależy dana działka. Przed dokonaniem zakupu warto także sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dokument ten określa, czy dana działka przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową i co powstanie w jej pobliżu. Sprawdzimy również jakie gabaryty może mieć postawiony na niej budynek. Jeśli w danej gminie nie istnieje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, musimy się postarać o warunki zabudowy, które wydawane są na wniosek nawet potencjalnego inwestora. Co ważne nie trzeba być właścicielem gruntu aby się o nie ubiegać. Ważne będą także mapy ewidencyjne zawierające wszystkie szczegóły dotyczące położenia działki, jej granic i powierzchni.

Zobacz także: SERWIS DZIAŁKA

Zobacz także:  Jaką działkę kupić pod dom z katalogu?

Zobacz także:  Podwyższenie poziomu działki – vademecum

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

MojeBiuro24

MojeBiuro24.pl jest platformą dedykowaną biurom rachunkowym w celu ułatwienia pracy księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK