| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Domy drewniane > Drewniane domy szkieletowe – lekkie i wytrzymałe

Drewniane domy szkieletowe – lekkie i wytrzymałe

Budownictwo szkieletowe staje się coraz bardziej popularne. Domy o lekkim szkielecie drewnianym buduje coraz więcej Polaków. Dużą zalaną domów szkieletowych jest to, że szybko się je stawia.

Budownictwo szkieletowe jeszcze do niedawna było w Polsce rzadkością. Głównie ze względu na brak tradycji konstrukcyjnego wykorzystania drewna (nie licząc kilku regionów), a także brak nowoczesnych technologii obróbczych. Nie pomagało również powszechnie funkcjonujące przekonanie o niskiej żywotności drewnianych domów szkieletowych.

„W ostatnich latach branża zaczęła korzystać z nowocześniejszych technologii obróbki. Zwiększyła się także dostępność jakościowego surowca. Poza tym ewoluowały oczekiwania samych konsumentów. W dzisiejszych czasach niezwykle cenny jest czas, a domy szkieletowe stosunkowo szybko się stawia” – komentuje Waldemar Zieliński, Prezes Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A. z Nowego Tomyśla.

Zalety domów szkieletowych

Jednym z głównych atutów domów szkieletowych jest o wiele krótszy czas trwania budowy. Profesjonalne firmy konstrukcyjne przygotowują większość komponentów we własnej hali produkcyjnej przywożąc na plac budowy gotowe do zamontowania elementy. Dzięki temu, że stosowane są w głównej mierze materiały suche takie jak drewno, płyta gipsowo-kartonowa czy płyta OSB, nie ma potrzeby przerywania prac na czas schnięcia tynków. Do wnętrza domu nie wprowadza się też dodatkowej wilgoci, przez co jest on gotowy do użytkowania od razu po zakończeniu prac wykończeniowych.

Drewno jako budulec daje szerokie możliwości architektoniczne. Takie właściwości jak niska masa, duża wytrzymałość oraz łatwość w obróbce pozwalają na wyeliminowanie większości barier konstrukcyjnych. Poza tym, dom szkieletowy bardzo łatwo jest przebudować.

Przykładowo, zmiana miejsca kontaktu czy doprowadzenie światła w inne miejsce zajmuje kilkanaście minut i nie wymaga kucia ścian. Dotyczy to nie tylko drobnych przeróbek. Rozbudowa domu również nie stanowi większego problemu. W krótkim okresie można dołączyć do inwestycji nowe pomieszczenia lub kondygnacje. Modernizacja jest możliwa m.in. zimą, ponieważ większość produktów powstaje w hali, a ich montaż nie jest skomplikowany.

Zobacz także: Zalet i wady domów o lekkim szkielecie drewnianym

„Wprawdzie budowa drewnianych domów szkieletowych postępuje szybko, ale jest oparta na bardzo wymagającej technologii. Dlatego wybierając dostawcę materiału i wykonawcę projektu należy poszukać firmy oferującej drewno wysokiej klasy, a także wykorzystującej nowoczesne technologie w procesie produkcyjnym. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że dom powstanie z wytrzymałych, pełnowartościowych i, co także ważne, dobrze wyglądających materiałów” - radzi Waldemar Zieliński.

Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych Sp. z o.o.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK