| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dom energooszczędny > Energooszczędne budownictwo

Energooszczędne budownictwo

W budownictwie energooszczędnym główny nacisk kładzie się na to, żeby wybudować dom w taki sposób, aby koszty jego utrzymania był jak najniższe. Opłaty za energię zależą od ilości jej zużycia. Im mniej energii zużywamy – tym rachunki są niższe. Zobacz jak krok po kroku wybudować dom energooszczędny.

Dom energooszczędny to taki, który jest tani w utrzymaniu.  Zobacz czym charakteryzuje się dom energooszczędny oraz czy warto go budować?

Czy opłaca się zainwestować w dom energooszczędny?

Budowanie energooszczędne to przede wszystkim energooszczędne materiały i rozwiązania technologiczne. Wykorzystanie energooszczędnych  technologii w nowo wybudowanym domu pozwoli nam w znacznym stopniu obniżyć koszty eksploatacji budynku.

Jakie są zasady energooszczędnego budowania?

Jak zbudować dom energooszczędny?

Jak budować energooszczędnie?

Dom energooszczędny to taki, w którym na eksploatację wystarcza niewielka ilość energii. Dom pasywny jest budynkiem, w którym straty ciepła zminimalizowano w taki sposób, aby nie było potrzeby montowania instalacji tradycyjnego ogrzewania. Ciepło w takim budynku pochodzi z pasywnych źródeł energii np. ciepło odzyskiwane z powietrza.

Różnice i podobieństwa – dom energooszczędny a pasywny

Energooszczędne technologie to akie, które obniżają zużycie energii, w domach jednorodzinnych. Do technologii eneergooszcczędnych zaliczamy m.in. kolektory słoneczne, pompy ciepła, rekuperatory oraz gruntowe wymienniki ciepła służące do pozyskiwania energii termalnej ze źródeł odnawialnych. Zobacz jak wygląda korzystanie z tych technologii.

Czy warto stosować energooszczędne technologie?

Aby eksploatacja budynku była tańsza a straty ciepła były niewielkie należy zastosować energooszczędne materiały i technologie np. wybudować w technologii prefabrykowanego szkieletu.

Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?

Enegooszczędne mieszkanie to takie, które jest ciepłe i tanie. Zobacz jakie są korzyści z mieszkania w energooszczędnym mieszkaniu.

Jakie korzyści można czerpać z energooszczędnego mieszkania

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »