| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dach > Uszczelnianie dachów: bitumicznych, ceramicznych oraz blaszanych

Uszczelnianie dachów: bitumicznych, ceramicznych oraz blaszanych

Szczelność dachu jest bardzo ważna ma bowiem wpływ na stan budynku oraz jakość mieszkania. Nie ważne czy dach pokryty jest pokryciem bitumicznym, ceramicznym czy blaszanym. Jak na pewien czas należy wykonać kontrole stanu pokrycia dachowego i jeśli zajdzie taka potrzeba – uszczelnić dach.

Pokrycia dachowe ceramiczne i blaszane

W dachach o większym kącie nachylenia zazwyczaj stosowane są pokrycia z dachówki ceramicznej lub cementowej czy też z blachy lub blacho dachówki. Do uszczelniania i wypełniania ubytków w dachach tego typu możemy stosować kauczukowe uszczelniacze dekarskie lub żywiczne uszczelniacze dekarskie, które dzięki specjalnemu składowi charakteryzuje brak spływalności.  Uszczelniacz dekarski powinien być odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV a także na rozwój pleśni i grzybów, mogących się rozwijać na ciemnych i wilgotnych zakamarkach dachu.

W wypadku dachów w których dużo elementów wykonanych jest z blachy trzeba zwrócić uwagę na to, czy uszczelniacz jest neutralny dla podłoża. Produkty o kwaśnym odczynie mogą prowadzić do korozji elementów blaszanych. Produkty tworzone na bazie kauczuku czy żywicy są neutralne chemicznie, dzięki czemu nie powodują korozji ani odbarwień i zapewniają lepszą ochronę przed niechcianą mikroflorą.

Uszczelniacz w kolorze dachu

Na rynku dostępne są uszczelniacze w kolorze najpopularniejszych pokryć dachowych. Są też uszczelniacze, które można przemalować po utwardzeniu. Żywiczne uszczelniacze dekarskie charakteryzuje się trwałą plastycznością, dzięki czemu można dokonywać korekt na łączonych elementach. Zabezpiecza to także przed powstawaniem rozszczelnień mogących powstać podczas prac przy elementach składowych konstrukcji dachu. Dodatkowo żywiczne uszczelniacze dekarskie pozwalają na błyskawiczne wykonanie uszczelnienia, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dzięki możliwości aplikacji na mokre powierzchnie. Charakteryzują się także bardzo wysoką odpornością na spływanie nawet w bardzo wysokich temperaturach ( do 80°C), co umożliwia prowadzenie prac, nawet na rozgrzanych słońcem dachach.

Zobacz także: Jak wybrać najlepsze pokrycie dachowe?

Źródło: LAKMA

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Turek

analityk

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK