| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dach > Jak prawidłowo wykonać dach?

Jak prawidłowo wykonać dach?


Kiedy projektujemy nasz dom, powinniśmy wziąć pod uwagę, jak będzie wyglądał dach. Jego wykonanie jest związane z prawidłowym funkcjonowaniem domu. Profesjonalna termoizolacja dachu pozwoli nam ograniczyć zużycie energii cieplnej, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji domu.

Wełna bardzo dobrze sprawdza się w konstrukcjach dachów skośnych. Jest ogniotrwała, przepuszcza parę wodną, stanowi również izolację akustyczną. Natomiast do pokrycia dachów płaskich częściej używa się styropianu.

Zobacz także: Czy można stosować styropian do izolacji dachu?

Ostatnia warstwa to paraizolacja, która chroni konstrukcję dachu i izolację cieplną. Codzienne czynności, takie jak pranie czy gotowanie, wytwarzają duże ilości pary wodnej, która skrapla się, co może uszkodzić termoizolację. Odpowiednie zabezpieczenie dachu folią paraizolacyjną uchroni go przed tego typu uszkodzeniami. Taką folię najlepiej przymocować do krokwi taśmą lub zszywkami.

Tylko ciepły, suchy i przewiewny dom stwarza prawidłowe warunki do mieszkania. Powinniśmy zadbać, aby cała powierzchnia domu była odpowiednio wentylowana. Krążenie powietrza będzie możliwe, jeśli pozostawimy w połaci szczeliny wentylacyjne lub jeśli zamontujemy specjalne elementy wentylacyjne. Dzięki temu w domu nie będą rozwijać się grzyby i pleśń, które powstają ze skraplającej się pary wodnej. Konstrukcja całego dachu musi być zaprojektowana i wykonana profesjonalnie.

- Jeżeli projektant lub wykonawca nie uwzględni w dachu przewiewów, wówczas narażeni jesteśmy na poważne straty energii. W domu pojawić się może także pleśń i grzyb – mówi Bartłomiej Zięba, menadżer budowy ES Polska.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Profesjonalna termoizolacja dachu pozwoli nam ograniczyć zużycie energii cieplnej, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji domu. Fot. materiały prasowe
Profesjonalna termoizolacja dachu pozwoli nam ograniczyć zużycie energii cieplnej, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji domu. Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Adamska

Coach, trener biznesu, certyfikowany facylitator LEGO® SERIOUS PLAY®, manager z ponad 20letnim doświadczeniem w biznesie. Nieprzerwanie od 1994 roku związana z branżą FMCG, w różnych rolach. 13 lat pracy w Mars Inc., początkowo w obszarze planowania finansowego, następnie w badaniach marketingowych. W latach 2007 - 2016 związana z firmą Nielsen, gdzie zajmowała stanowiska Retiler Services Director, Consumer Research Director czy Platinum Client Business Partner. Była też członkiem zespołu zarządzającego Nielsen Polska. Mocno skoncentrowana na praktycznych aspektach rozwoju. Zawsze poszukuje niestandardowych rozwiązań dla codziennych wyzwań – poprzez narzędzia i sposób myślenia. Jest coachem i trenerem z zamiłowania, wierzy w moc ludzi – każdy proces z ich udziałem potrafi zainspirować, ale jeszcze lepiej, jeśli daje gotowe narzędzia do dalszej pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK