| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dach > Jak zbudować trwały i estetyczny dach?

Jak zbudować trwały i estetyczny dach?


Wybierając pokrycie dachowe do naszego domu, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale także jego estetyczny wygląd i ekologię. Dobry jakościowo dach to gwarancja zadowolenia na długie lata.

– Jeśli zaś chodzi o kwestię konserwacji, to dachówki nie wymagają jakichś specjalnych zabiegów. To normalne, że dach się brudzi, jest przecież wystawiony na działanie rozmaitych warunków atmosferycznych, zanieczyszczeń itp. Dlatego już przy wyborze koloru dachówki weźmy pod uwagę, czy jest on odporny na zabrudzenia. W zależności od barwy zanieczyszczenia mogą być bardziej lub mniej widoczne. Jeżeli dach wymaga umycia, wówczas trzeba to zrobić myjką ciśnieniową bez dodatków detergentów. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak zwrócenie się po fachową pomoc – mówi Łukasz Budzyński.

Zobacz także: Jakie materiały wybrać do wykończenia pokrycia dachu?

Można zaobserwować, że we współczesnym budownictwie, przy projektowaniu i budowaniu domów coraz większe znaczenie mają aspekty ekologiczne. Odpowiedni dobór materiałów budowlanych przeciwdziała powiększającemu się efektowi cieplarnianemu. Dachówkę betonową śmiało można nazwać produktem ekologicznym. Składają się na nią głównie naturalne, rodzime surowce: piasek, cement, woda i pigmenty tlenku żelaza.

Według ostatnich wyników eko-bilansu pokrycie dachu dachówkami betonowymi uwalnia zauważalnie mniej ekwiwalentów CO2, niż zastosowane do tego celu dachówki ceramiczne. Ten korzystny bilans ma swoje podłoże w procesie produkcji, który polega na utwardzaniu w temperaturze 60°, nie zaś wypalaniu, jak w przypadku dachówek ceramicznych. Mniejsze zużycie energii powoduje nie tylko mniejszą emisję CO2, ale również dwutlenku siarki (SO2), odpowiedzialnego za kwaśne deszcze. Dachówka betonowa o 50% mniej obciąża środowisko mikropyłami od dachówki ceramicznej. Pokrycie dachu dachówką betonową niesie ze sobą wiele korzyści, a także daje gwarancję, że będziemy się cieszyć dachem przez kilkadziesiąt lat.

Źródło: materiały prasowe

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wybierając pokrycie dachowe do naszego domu, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale także jego estetyczny wygląd i ekologię. Dom jednorodziny. Fot. materiały prasowe
Wybierając pokrycie dachowe do naszego domu, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale także jego estetyczny wygląd i ekologię. Dom jednorodziny. Fot. materiały prasowe

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK