| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dach > Renesans strzechy trzcinowej

Renesans strzechy trzcinowej

Wśród pokryć z materiałów naturalnych trzcina dachowa charakteryzuje się najwyższa szczelnością naturalną na działanie czynników atmosferycznych.

Szczelność realizowana jest poprzez skład trzciny, która w końcówkach zawiera substancje woskujące oraz krzemionkę.

Trzcinę dachową należy układać na dachach o pochyleniu 40° do 52°. Na lukarnach kąt powinien być nie mniejszy niż 28°. Oczywiście aby pokrycie trzcinowe spełniało swoje zadanie musi być dobrze i solidnie ułożone. Szczególnie starannie należy układać w koszach oraz na oknach dachowych. Należy również zadbać o jakość wykonania wokół kominów wylotowych. Trzcina ma stosunkowo duży ciężar powyżej 40 kg/m2 i jest pokryciem palnym. Aby zminimalizować tę niedogodność należy strzechę trzcinową impregnować. Najlepiej podwójną warstwą środka ekologicznego. Pokrycie trzcinowe nie są tak trwałymi dachami jak pokrycie z dachówki ceramicznej.

Pokrycie z trzciny pochłania duże ilości materiału w tym samych wiązek trzcinowych, łączników, drutu chromo-niklowego. Dachy pokryte strzechą trzcinową charakteryzują się dużą izolacyjności. Sama ich konstrukcja zapewnia współczynnik przewodzenia ciepła U=0,35. Dobrze chroni przed nadmiernym nagraniem poddasza latem. Ponadto pokrycie ze strzechy trzcinowej jest ekologicznym produktem, odpornym na szkodniki. Takie pokrycie nadaje niepowtarzalny efekt wizualny i dobrze tłumi hałas od czynników zewnętrznych. Po odpowiednim zaimpregnowaniu taki dach ma dużą trwałość dorównującą trwałością pokryć ceramicznych i ponadto dobrze chroni ściany budynku przed deszczem z uwagi na odpowiednie wymagane wykonstruowanie okapów ponad 100 cm od ściany.
Należy okresowo dokonywać przeglądów czy nie ma obsunięć pokrycia spowodowanego czynnikami zewnętrznymi. 

Polecamy: Ułatwienia na zimę

Dach z pokryciem ze strzechy trzcinowej należy poprawnie odgromić. 

Czytaj także: Bezpieczny dom

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK