| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Bramy i ogrodzenia > Ogrodzenie zapewniające prywatność – rodzaje

Ogrodzenie zapewniające prywatność – rodzaje

Właściciele domów jednorodzinnych, raz na jakiś czas potrzebują odrobinę prywatności. Zwłaszcza we własnym ogrodzie, kiedy organizujemy spotkanie ze znajomymi lub chcemy w spokoju poczytać książkę. Zobacz jakie ogrodzenie wybrać, by uchronić się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Prywatność możemy uzyskać na kilka sposobów.

1. Jeśli posiadamy już ogrodzenie (np. z siatki), możemy zamontować dodatkowe osłony wykonane z paneli z tworzywa sztucznego lub z drewna.

2. Możemy postawić nowe ogrodzenie z gabionów – wypełnienie maturalnymi materiałami świetnie wkomponuje się w pobliskie otoczenie.

3. Ogrodzenie z siatki (o ile jego rodzaj na to pozwala) można przewlec (wolne przestrzenie) specjalna taśmą, która przysłoni to, co dzieje się wokół domu.

4. Wokół posesji można posadzić rośliny pnące lub iglaki, które rozrastając się, w naturalny sposób przesłonią widok.

1. Dodatkowe osłony na istniejącym ogrodzeniu

Ogrodzenie z siatki można łatwo przesłonić. Do tego celu używa się specjalnych listew z tworzywa sztucznego lub drewna. Listwy takie wsuwa się pionowo w panele i mocuje klipsami do listew poziomych, wsuwanych w przegięcia. Ogrodzenie panelowe oraz te z siatki zgrzewanej i plecione można również wypełniać taśmą z tworzywa sztucznego, przeplatając ją przez oczka w pionie i poziomie.

Fot. Betafence

Zobacz także: Ogrodzenie panelowe czy siatka – co wybrać?

2. Murki gabionowe

Gabiony są coraz częściej stosowane w budownictwie indywidualnym. Z gabionów, poza ogrodzeniem można również wykonywać kamienne meble ogrodowe lub mostki. W ogrodzie można także postawić ściankę wykonaną z koszy gabionowych i wypełnioną kamieniem łupanym. Dzięki niej ogród będzie miał nie tylko naturalny wygląd, ścianka taka także skutecznie wyciszy hałas dochodzący z gwarnej ulicy.

Fot. Betafence

Fot. Betafence

3. Przeplatamy ogrodzenie specjalną taśmą

W przypadku ogrodzeń panelowych z prętów stalowych zgrzewanych naprzemiennie, tworzących dwa lub trzy rodzaje oczek, oczka te można wypełniać „pikselami” – prostokątami i kwadratami z tworzywa sztucznego. W ten sposób możemy stworzyć ciekawe wzory na ogrodzeniu.

Zobacz także: Ogrodzenie drewniane, murowane czy metalowe – które wybrać?

Panele można też przewlekać specjalną taśmą z tworzywa sztucznego lub z blachy nierdzewnej – zostawiając wolne przestrzenie lub całkowicie zasłaniając widok.

Fot. Betafence

4. Rośliny pnące i iglaki

Rośliny to najprostszy sposób, aby w naturalny sposób chronić prywatność wokół domu. Do wykonania naturalnego ogrodzenia można używać różnych roślin pnących (np. bluszcz lub różę pnącą) a także różnego rodzaju iglaki. Taka przesłona będzie się dopasowywać kolorystycznie do aktualnej pory roku (zielenie – wiosną, żółcie i brązy – jesienią), ponadto będzie mieć także wpływ na czystość naszego powietrza (zielone rośliny pochłoną część zanieczyszczeń).

Fot. Fotolia

Zobacz także: Ogrodzenie panelowe – które jest najbardziej wytrzymałe?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ogród, przycinanie żywopłotu. Fot. Fotolia
Ogród, przycinanie żywopłotu. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Mejri

Dorota Mejri – Psycholog, coach, konsultant, trener biznesu. Szkolenia prowadzi od 17 lat. Absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania i Marketingu , Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Krakowskiej Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt Ukończyła Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego na UŁ. Posiada certyfikaty CoachWise Coaching Essentials oraz CoachWise Mentoring Essentials. Prowadzi warsztaty z zakresu kompetencji menedżerskich, efektywności osobistej oraz warsztaty doskonalące umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Uczestniczyła w realizacji wielu projektów doradczych, m.in. dla PKO BP S.A. (wprowadzenie i realizacja nowej strategii personalnej), Renault Kiljańczyk (analiza CRM). Jest współrealizatorką projektu standaryzacji obsługi klienta z kilkunastu zakładach energetycznych w Polsce, a także konsultantem i audytorem w zakresie wprowadzania i realizacji standardów obsługi klienta dla PGE Dystrybucja S.A. Przygotowała i zrealizowała projekt coachingu dla kadry menedżerskiej Veolii, którym objęto 26 dyrektorów i kierowników firmy. Osobiście przeprowadziła 10 procesów coachingowych w tym projekcie. Aktywnie uczestniczy w pracach grupy Experiential Educators Europe, prowadząc warsztaty poza granicami Polski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK