| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Bramy i ogrodzenia > Stabilne ogrodzenie

Stabilne ogrodzenie

Ogrodzenie powinno być estetyczne i bezpieczne. Aby ogrodzenie było bezpieczne musi być przede wszystkim stabilne, zobacz jakie czynniki wpływają na wytrzymałość ogrodzenia.

Na stabilność ogrodzenia w dużej mierze wpływają jego wymiary oraz ich proporcje:

Kluczowe są dwa wymiary, które nazwiemy roboczo „długością” i „grubością” - mówi Tomasz Fidura, dyrektor Legi PolskaNajłatwiej to wytłumaczyć w ten sposób: jeżeli ogrodzenie stoi przy ulicy, „szerokość” to wymiar do ulicy równoległy, a „grubość” – prostopadły – dodaje.

We wszystkich systemach ogrodzeniowych wymiar prostopadły (czyli „grubość) jest większy niż równoległy („szerokość”). W ten sposób w przypadku ewentualnego uderzenia od strony ulicy, jego impet jest amortyzowany.  Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku posesji przy ruchliwych, krętych drogach. System ogrodzeń jest bowiem na tyle stabilny, że jeżeli doszłoby do wypadku i w kratę wjechałby samochód, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ogrodzenie nie zostanie przerwane, ponieważ obciążenie rozkłada się na całej jego długości. W zakładach produkcyjnych Legi przy testowaniu tego typu rozwiązania, wjeżdżano w panele wózkiem widłowym. Jak się okazało, mocowania delikatnie się wygięły, ale wytrzymały napór.

Zobacz także: Jak zrobić efektowne ogrodzenie?

Innym gwarantem stabilności jest sposób mocowania krat we wszystkich systemach – na tak zwaną „zakładkę”. Ponieważ kraty nachodzą jedna na drugą, impet uderzenia rozkładany jest na więcej punktów niż w przypadku tradycyjnego montażu „na obejmę”. Inwestując w stabilny system ogrodzeniowy mamy pewność, że ogrodzenie zatrzyma pierwszą falę uderzeniową. Jest to istotne, chociażby ze względu na bezpieczeństwo bawiących się na posesji dzieci.

Zobacz także: Jaką bramę garażową wybrać?

Źródło: Legi Polska

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »