| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Bramy i ogrodzenia > Montaż bramy z napędem automatycznym

Montaż bramy z napędem automatycznym

Montaż bramy z napędem automatycznym jest bardzo ważny, ponieważ ma wpływ na nasze bezpieczeństwo i jej sprawne działanie. W czasie eksploatacji bramy należy również dbać o jej prawidłowe użytkowanie. Dowiedz się, jak korzystać z bramy, aby służyła nam przez wiele lat.

Lampa sygnalizacyjna

Jeśli myślisz, że sygnalizacja świetlna to przywilej kierowców korzystających z publicznych dróg, mylisz się. Teraz każdy właściciel automatycznej bramy może mieć swoją własną lampę sygnalizacyjną. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w ruchu drogowym ułatwia ona jazdę, czyniąc ją bardziej bezpieczną. Wiemy, kiedy mamy stać, a kiedy możemy ruszyć. Gdy lampa się zaświeca, daje nam znak, że w tej chwili brama pracuje. To dla nas informacja, żeby zachować ostrożność. Pożądany jest wtedy postój samochodu – jeśli znajdujemy się przed wjazdem na teren posesji, musimy poczekać. Jeżeli już na nią wjechaliśmy, ale chcemy się cofnąć, świecąca lampa to także znak dla nas, żeby zaczekać. Jest to bardzo wygodny sposób, zwłaszcza nocą, przy ograniczonej widoczności. Lampę montuje się na słupku bramy. Ta wchodząca w skład zestawu do bram skrzydłowych, jest mała i ładna.

Odblokowanie napędu w sytuacji, kiedy zabraknie prądu

Okres letni to czas burzowy, co da się odczuć szczególnie ostatnio. Wiąże się to często z brakiem dostawy prądu. Możemy w takim wypadku przejść do obsługi ręcznej. Należy wtedy wysprzęglić napęd. Na przykład w napędzie do bram skrzydłowych 414 FAAC wprowadzamy klucz do zamka mechanizmu odblokowującego i przekręcamy go aż do pojawienia się oporu. Usuwamy klucz z zamka i zasłaniamy otwór. Wtedy możemy już otwierać i zamykać bramę ręcznie. Inaczej jest w przypadku napędów do bram przesuwnych. Do wysprzęglenia bramy z napędem do bram przesuwnych C720 nie potrzebujemy narzędzi. Przekręcamy mechanizm zwalniający w prawo (do poziomu). Dźwignia korpusu odsunie się lekko od korpusu siłownika. Całkowicie ją opuszczamy i otwieramy/zamykamy bramę ręcznie.

Konserwacja bramy

Dokonywanie okresowej kontroli konstrukcji bramy, a w szczególności prawidłowej pracy zawiasów oraz sprawdzanie prawidłowości regulacji i stanu zabezpieczeń, np. sprzęgła przeciwzgnieceniowego i fotokomórek, da nam gwarancję prawidłowego działania bramy i napędu. Konserwacja powinna być przeprowadzana najrzadziej co sześć miesięcy. Ewentualne naprawy mogą być wykonywane wyłącznie przez upoważniony serwis techniczny producenta. Inaczej stracimy gwarancję na napęd.

Zobacz także: Montaż bramy automatycznej

Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe części, które będą dla nas udogodnieniem, szybko poczujemy różnicę. Łatwo można także przyzwyczaić się do wspomnianych czynności, ułatwiających z kolei pracę bramie. To nic nie kosztuje, a korzyści z pewnością okażą się wymierne.

Źródło: materiały prasowe

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Tylko dobrze dobrany napęd daje pewność, że brama automatyczna będzie działać sprawnie.
Tylko dobrze dobrany napęd daje pewność, że brama automatyczna będzie działać sprawnie.

Okresowa kontrola konstrukcji bramy to gwarancja sprawności i bezpieczeństwa.
Okresowa kontrola konstrukcji bramy to gwarancja sprawności i bezpieczeństwa.

W czasie eksploatacji bramy należy dbać o jej prawidłowe użytkowanie.
W czasie eksploatacji bramy należy dbać o jej prawidłowe użytkowanie.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK