| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Bramy i ogrodzenia > Jak zaprojektować profesjonalne ogrodzenie?

Jak zaprojektować profesjonalne ogrodzenie?


Aby czuć się w swoim domu w pełni bezpiecznie, należy zadbać o całe jego otoczenie. Gwarancję bezpieczeństwa zapewni nam profesjonalnie zaprojektowane ogrodzenie, które dodatkowo ozdobi działkę.

– Długość segmentów, motywy zdobnicze, kolorystyka czy sposób posadowienia konstrukcji to kwestie całkowicie indywidualne, od których zależy ostateczny wygląd naszej posesji, a które ciężko sobie wyobrazić nawet patrząc na gotowe elementy. Program pomaga podjąć właściwą decyzję i uniknąć niepotrzebnych rozczarowań czy kosztownych przeróbek – mówi Grzegorz Mruk, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

Zobacz także: Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

Estetyka i wysoka jakość

Brama wjazdowa z napędem, oprócz podwyższonego standardu użytkowania, nadaje posesji prestiżowy, nowoczesny charakter. Najlepiej, jeśli brama i automat pochodzą od jednego producenta. Uzyskujemy wtedy gwarancję na całość urządzenia, opatrzonego atestem CE, zgodnie z wymaganiami nowej normy europejskiej EN 13241–1. Niektóre automaty zostały dyskretnie schowane wewnątrz słupka, dzięki czemu są zupełnie niewidoczne i chronione przed dostępem niepowołanych osób. Samonośne skrzydło bramy porusza się kilka centymetrów nad ziemią, dzięki czemu znika ryzyko jego zablokowania przez warstwę spadających liści lub śniegu. Szczegółowo przemyślane rozwiązanie gwarantuje niczym niezakłóconą pracę i bezpieczeństwo użytkowania. Zamontowany na słupku chwytak zapewnia łagodny i pewny dojazd skrzydła, natomiast listwa zderzakowa zamontowana na krawędzi skrzydła chroni przed uszkodzeniem bramy i pojazdu w sytuacji przypadkowego zderzenia. Istnieje również możliwość doposażenia bramy w system fotokomórek, które automatycznie rozwierają bramę w momencie pojawienia się przeszkody na podjeździe.

Inteligentne rozwiązania to odpowiedź na trend modernizacji budynków w kierunku bardziej zaawansowanych. W ogrodzenia coraz częściej montowane są domofony, kamery, czujniki ruchu, które podnoszą nasze poczucie bezpieczeństwa i w pewny sposób chronią nasze mienie. Mamy coraz większe wymagania, dlatego warto zadbać, aby otaczające nas zaawansowane urządzenia działały w sposób bezawaryjny i bezpieczny.

– Projektując ogrodzenie, należy mieć na względzie nie tylko estetykę i funkcjonalność rozwiązań – to pierwsza bariera chroniąca naszą posesję przed niepowołanymi gośćmi, dlatego jako całość powinno być jak najlepszej jakości. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie automatyki, fotokomórek czy wideodomofonu, pamiętajmy, że tworzą one kompletny system, który w całości powinien posiadać europejski atest CE gwarantujący bezpieczeństwo jego użytkowania mówi Grzegorz Mruk, Product Manager w firmie WIŚNIOWSKI.

Zobacz także: Montaż inteligentnych instalacji w domu jednorodzinnym, krok po kroku

Źródło: materiały prasowe

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Brama wjazdowa przesuwna Wiśniowski z automatyką ukrytą w słupku zakończonym charakterystyczną lampą ostrzegawczą w kształcie „piramidki”. Fot. Wiśniowski
Brama wjazdowa przesuwna Wiśniowski z automatyką ukrytą w słupku zakończonym charakterystyczną lampą ostrzegawczą w kształcie „piramidki”. Fot. Wiśniowski

Nawet najtrudniejszy typ ogrodzenia można szybko  zaprojektować w programie AW Expert. Fot. WIŚNIOWSKI
Nawet najtrudniejszy typ ogrodzenia można szybko zaprojektować w programie AW Expert. Fot. WIŚNIOWSKI

Brama przesuwna  w systemie LUX z automatyką ukrytą w słupku  – opatentowane rozwiązanie firmy Wiśniowski. Fot. Wiśniowski
Brama przesuwna w systemie LUX z automatyką ukrytą w słupku – opatentowane rozwiązanie firmy Wiśniowski. Fot. Wiśniowski

Praktyczny leksykon VAT 2018 Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK