| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Zainstaluj LPG > Artykuły > Jak dbać o instalację LPG?

Jak dbać o instalację LPG?

Instalacja LPG przyczynia się do znacznych oszczędności związanych z zakupem paliwa do samochodu. Wymaga jednak odrobiny dbałości. Podpowiadamy, jak dbać o instalację LPG, by cieszyć się bezproblemową eksploatacją.

Żeby cieszyć się bezproblemową eksploatacją samochodu wyposażonego w instalację LPG należy dokonywać przeglądu stanu technicznego instalacji przynajmniej raz w roku. I nie wystarczy przy tym udać się na tradycyjne badanie techniczne do stacji diagnostycznej. Diagności skupiają się podczas przeglądu głównie na sprawdzeniu daty homologacji butli.

Zobacz też: Awarie instalacji LPG: co może się zepsuć?

Jak dbać o instalację LPG – filtr gazu wymieniaj co 10-15 tys. km

Kluczową sprawą podczas serwisu instalacji LPG jest systematyczna wymiana filtra powietrza. Zapchany filtr przyczynia się do spadku mocy i w efekcie pogorszenia osiągów.. Należy go wymieniać skrupulatnie co 10-15 tys. km. Po wymianie wspomnianego filtra gazu na nowy należy dokonać ponownej regulacji instalacji.

Zobacz też: Czy instalacja LPG pogarsza osiągi samochodu?

Jak dbać o instalację LPG – nie zapominaj o parowniku i świecach zapłonowych

Elementem bardzo czułym na jakość tankowanego gazu jest reduktor. Dlatego nie ma co szukać oszczędności za wszelką cenę i raczej należy skłaniać się ku tankowaniu paliwa na renomowanych stacjach. Awaria reduktora skutkuje najczęściej spadkiem wydajności układu oraz problemami z właściwym wyregulowaniem instalacji LPG.

Sam reduktor nie należy do najtańszych elementów, ale koszt naprawy można zminimalizować regenerując uszkodzone urządzenie.

Zobacz też: Sterownik instalacji gazu LPG - mózg systemu

Jak dbać o instalację LPG – duże sieci naprzeciw potrzebom

W dzisiejszych czasach łatwiej odnaleźć renomowany serwis, w którym można dokonać serwisu instalacji LPG m.in. dlatego, że na rynku zaczęły działać sieci warsztatów o znanych markach ( w tym firma AC S.A. producent instalacji LPG marki STAG). Cały system działa analogicznie do sposobu działania autoryzowanych stacji obsługi, w efekcie klient który zdecydował się w jednej z placówek na montaż instalacji LPG może się udać do dowolnie wybranej przez siebie placówki na ternie Polski. Sieci prowadzą również historię serwisową samochodów, co ułatwia skrupulatny serwis w dłuższej perspektywie.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Instalacja LPG powinna być zawsze prawidłowo wyregulowana. To zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie.
Instalacja LPG powinna być zawsze prawidłowo wyregulowana. To zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »