REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polacy zaprojektują fotel przyszłości!

Jak będzie wyglądał fotel przyszłości? Dowiemy się w czerwcu 2016 roku!
Jak będzie wyglądał fotel przyszłości? Dowiemy się w czerwcu 2016 roku!
Chevrolet

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył konkurs, w ramach którego wyłoniony ma być najlepszy pomysł na samochodowy fotel przyszłości. Fotel powinien być bezpieczny i wygodny, a przy tym łatwy do wdrożenia do produkcji. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami finansowymi oraz atrakcyjnymi stażami.

Będzie wygodny, pełen nowinek technologicznych i komfortowy – taki może być samochodowy fotel przyszłości. Jak dokładnie będzie wyglądał? O tym możemy przekonać się już niedługo, gdyż właśnie ruszył konkurs na zaprojektowanie takiego fotela.

REKLAMA

REKLAMA

- Szukamy innowacyjności, czekamy na osoby kreatywne, które zaproponują nowe rozwiązania łatwe do wprowadzenia za kilka lat. Jeżeli chodzi o nagrody są one bardzo atrakcyjne. Za pierwsze miejsce oferujemy roczny staż, wizytę w zagranicznej fabryce w mieście Kongsberg. Ponadto nagrodą jest również 5 tysięcy złotych. Nie zapomnieliśmy również o drugim i trzecim miejscu. Tutaj również oferujemy staż i nagrody pieniężne – mówi newsrm.tv  Natalia Kuszwara, specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków.

Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” skierowany jest do studentów szkół wyższych o profilu technicznym, z całej Polski. Przed młodymi przyszłymi inżynierami wielkie wyzwanie – przygotowanie projektu technicznego fotela przyszłości. – Musi być to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w siedzeniu samochodowym, w zakresie systemów komfortu, takich jak: ogrzewanie, wentylacja, systemy masażu, systemy podparcia lędźwiowego oraz bocznego, podparcia pleców, zagłówka, ustawienia optymalnej postawy podczas jazdy – tłumaczy Grzegorz Kasperczyk, Innovation and New Technology Leader Kongsberg Automotive Pruszków. Wysoko oceniane będą też prace zakończone prototypem przedstawionego rozwiązania. – O czym warto pamiętać? Cenimy lekkość i spójność konstrukcji fotela, wygodę, elastyczność oraz łatwość adaptacji systemów komfortu. Stawiamy na pomysłowość dodaje.

Zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać innowacyjne rozwiązania dotyczące fotela samochodowego,ze względów technicznych możliwe do wdrożenia w produkcję, z uwzględnieniem, że koszty wykonania przewidzianych w projekcie rozwiązań technicznych lub zastosowanych materiałów nie mogą być niewspółmiernie wysokie do funkcji użytkowej fotela. – Wierzymy w pomysłowość polskich studentów. Nasza firma pragnie docenić tych, którzy na tle środowiska akademickiego wyróżniają się kreatywnością. Chcielibyśmy dotrzeć do studentów, którzy posiadają nie tylko oryginalne pomysły, ale także odpowiednią wiedzę do ich realizacji – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

Zwycięzców poznamy już w czerwcu br., a przewidziano dla nich następujące nagrody:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych plantów Kongsberg Automotive;

II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków;

III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki w Kongsberg Automotive Pruszków.

REKLAMA

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja 2016 r. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursową (kadra zarządzająca firmy Kongsberg Automotive Pruszków) oraz Jury Honorowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskich wyższych uczelni technicznych. Kryterium wyboru laureatów stanowią m.in. ocena jakości projektu, odwołanie do tematyki konkursu, pomysłowość i innowacyjność. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.kainnovate.pl

Dla tych, którzy już teraz chcieliby zacząć przygodę z motoryzacją może też znaleźć się miejsce w fabryce. Absolwenci mogą skorzystać z programów stażowych. – Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie stażowym, który trwa rok.  Jest to program wyjątkowy. Stażysta podczas pobytu u nas ma możliwość poznania różnych obszarów w firmie. Co trzy miesiące stażysta rotuje do różnych działów i dzięki temu ma możliwość poznania wielu obszarów w naszej firmie – dodaje Natalia Kuszwara.

Obecnie firma poszukuje kadry inżynieryjnej na stanowiska tj. inżynier procesu, inżynier jakości, inżynier ds. nowych technologii, inżynier konstruktor, technicy utrzymania ruchu, automatycy.

Źródło: Newsrm.tv

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA