| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Honda Civic Tourer chce pobić rekord Guinnessa!

Honda Civic Tourer chce pobić rekord Guinnessa!

Honda chce pobić rekord świata w rzeczywistym zużyciu paliwa. Auto, które ma tego dokonać to Civic Tourer z silnikiem 1.6 i-DTEC, a trasa próby będzie przebiegać przez 24 państwa! Czekamy z niecierpliwością na jej wyniki!

Honda Civic kombi 1.6 diesel będzie najoszczędniejsza na świecie?

Honda podejmuje próbę pobicia REKORDU GUINNESSA™ w zakresie niskiego zużycia paliwa podczas wyprawy przez Europę na dystansie 13 000 kilometrów

Honda zweryfikuje zużycie paliwa oszczędnego silnika 1,6 litra i-DTEC w rzeczywistych warunkach eksploatacji, biorąc udział w wyprawie wiodącej przez 24 państwa Unii Europejskiej (łącznie 13 000 kilometrów), której celem jest ustanowienie nowego REKORDU GUINNESSA w zakresie niskiego zużycia paliwa.

W poniedziałek, 1 czerwca 2015 roku, dwóch członków zespołu badawczo-rozwojowego z należącego do Hondy centrum European Research & Development (R&D) rozpocznie podróż po Europie modelem Civic Tourer. Pracownicy Hondy wyruszą z Aalst w Belgii w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc się w stronę Holandii i Niemiec, aby po około 25 dniach i przejechaniu łącznie 13 614 kilometrów, powrócić do miejsca startu.

Honda podejmuje próbę bicia REKORDU GUINNESSA po przeprowadzeniu kilku niezależnych testów, które potwierdziły, iż jednostka 1,6 litra i-DTEC zużywa mniej paliwa w rzeczywistych warunkach drogowych, niż deklaruje producent. Japońska firma chce więc pochwalić się osiągami swojej zaawansowanej konstrukcji i wprowadzić nowe standardy w tej klasie, ustanawiając nowy REKORD GUINNESSA. Podobna próba jeszcze nigdy nie była podejmowana w Europie.

Zgodnie z wytycznymi KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA, podczas próby bicia rekordu, w samochodzie - przez całą podróż - muszą znajdować się obaj kierowcy. Będą nimi Fergal McGrath i Julian Warren, koledzy pracujący od około 18 lat w dziale badawczo-rozwojowym Hondy przy europejskiej fabryce firmy w Swindon w Wielkiej Brytanii. Śmiałkowie zobowiązali się, iż każdy z nich pokona codziennie około 592 kilometrów w 7,5 godziny.

Fergal McGrath: „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie próby, a jednocześnie przeraża nas skala tego przedsięwzięcia, które wymagało bardzo starannego zaplanowania. Wierzymy, że po powrocie do Brukseli - 25 czerwca - będziemy mogli świętować sukces. Wcześniej musimy jednak spędzić ponad 170 godzin za kierownicą!”

Oficjalna nazwa REKORDU GUINNESSA brzmi „Najniższe zużycie paliwa - wszystkie 24 państwa Unii Europejskiej”, a wydajność paliwowa będzie mierzona w litrach na 100 kilometrów oraz w milach na galon. Jeśli próba zakończy się sukcesem, nowy rekord będzie obowiązywał wszystkie samochody osobowe, w tym modele hybrydowe i elektryczne. W oparciu o rygorystyczne założenia, załoga samochodu biorącego udział w próbie bicia rekordu musi zgromadzić w każdym z 24 wymienionych państw określone dowody, jak na przykład zapis w dzienniku pokładowym dotyczący spalania/przebiegu, odczyt GPS, nagranie wideo, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków, co będzie gwarancją tego, iż zespół rzeczywiście odwiedził te państwa.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA

Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA
Honda Civic Tourer REKORD GUINNESSA

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ManpowerGroup

ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK