| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > SUV z napędem hybrydowym - Mitsubishi testuje nowego Outlandera

SUV z napędem hybrydowym - Mitsubishi testuje nowego Outlandera

Mitsubishi Outlander PHEV to pierwszy SUV z napędem hybrydowym. Aby sprawdzić jego przydatność w codziennej eksploatacji Mitsubishi testuje najnowszy model w najrozmaitszych warunkach pogodowych i atmosferycznych.

Mitsubishi Outlander PHEV  - testy

Jako model globalny Outlander PHEV musi sprawdzać się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Dlatego już podczas procesu konstruowania tego modelu pojazd poddano bardzo wymagającym testom w morderczym klimacie najgorętszych obszarów USA oraz mroźnych ostępach Kanady.

Kilka dni temu Outlander PHEV zaliczył kolejny test – dwumiesięczną próbę sił w mroźnych, rosyjskich warunkach klimatycznych. Sprawdzian ten poprzedza debiut modelu na tamtejszym, istotnym strategicznie rynku.

Jazda na mrozie - żywotność baterii

W ciągu 8 tygodni trzy egzemplarze modelu Outlander PHEV pokonały łącznie 30 tys. kilometrów w okolicach Moskwy, Jekaterynburga oraz Toliyatti, podróżując w temperaturach spadających poniżej minus 30°C po zaśnieżonych trasach, których nie spotyka się w innych mroźnych regionach, gdzie model jest już dostępny…

Zobacz też: Auto z gwarancją do 300 000 km - Mitsubishi Outlander po liftingu

Outlander PHEV sprawdził się bardzo dobrze, a ładowanie akumulatorów układu hybrydowego przebiegało bez zakłóceń.  

Ponadto, dzięki jazdom w terenach pozamiejskich możliwe było przetestowanie pojazdu z napędem hybrydowym na różnych nawierzchniach, od popękanych i dziurawych dróg po tereny podmokłe lub całkowicie zalane. Wytrzymała konstrukcja pojazdu, napęd 4WD Twin Motor oraz system aktywnej kontroli napędu czterech kół Super All-Wheel Control (S-AWC) znakomicie sprawdziły się w trudnych warunkach, co oznacza, iż Outlander PHEV może być z powodzeniem użytkowany w Rosji.

Kończąc testy, Andrey Pankov, dyrektor generalny, MMC Rus, oficjalnego przedstawiciela i dystrybutora Mitsubishi Motors w Rosji, powiedział: „Wspólnie z MMC podjęliśmy decyzję, iż samochód trzeba przetestować w okresie dwóch miesięcy, gdy występują najbardziej nieprzewidywalne, ekstremalne zjawiska atmosferyczne takie, jak siarczyste mrozy czy gwałtowne odwilże. W rezultacie możliwe było sprawdzenie działania hybrydowego układu napędowego w rzeczywistych – i natrudniejszych – warunkach pogodowych”.

W odróżnieniu od aut typowo miejskich Outlander PHEV to pojazd elektryczny, który spełnia wymagania jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów rynku, czyli segmentu dużych, komfortowych modeli klasy SUV. Jestem przekonany, że ten rewolucyjny model na stałe zagości w naszej ofercie i w Rosji będzie równie popularny, jak w Europie” – podsumował Pankov.

Na rynku rosyjskim Mitsubishi Outlander PHEV ma być dostępny w drugiej połowie 2014 roku, po sierpniowym salonie samochodowym w Moskwie.

Polscy klienci mogą już składać zamówienia na ten przełomowy model a dostawy Outlandera PHEV są spodziewane w salonach Mitsubishi Motors już w czerwcu. Więcej informacji na temat modelu Mitsubishi Outlander PHEV - pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a  z elektrycznym napędem 4x4 można znaleźć na stronie www.outlanderphev.pl

Źródło: materiały prasowe Mitsubishi

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

United Nations Children’s Fund

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »