| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Wypożyczalnie Car2go w Polsce już w 2014 r.?

Wypożyczalnie Car2go w Polsce już w 2014 r.?

Według informacji Mercedes-Benz, wypożyczalnia samochodów Car2go ma szansę zostać uruchomiona w Warszawie jeszcze w roku 2014. Co to jest Car2go?

Co to jest Car2go?

Car2go to wypożyczalnie mikro samochodów Smart, które są produkowane przez Mercedes-Benz. System działa podobnie do sieci miejskich wypożyczalni rowerów Veturilo. W skrócie - w porozumieniu z władzami miasta na ulice wyjeżdża kilkaset samochodów Smart, które mogą wypożyczać kierowcy na okres czasu liczony w minutach lub godzinach. Smarty wypożyczane w systemie Car2go mogą poruszać się buspasami oraz parkować bez konieczności ponoszenia opłat w strefach płatnego parkowania. Co ciekawe, kierowca po skończonej przejażdżce pozostawia samochód w dowolnym miejscu, w którym mu najwygodniej (w ramach wyznaczonego obszaru działania Car2go).

Zobacz też: Wypożycz Fiata 500 lub 500L za 25 eurocentów!

Jak działa Car2go?

System wypożyczalni Car2go działa w wielu miastach na terenie m.in.  Niemiec, Stanów Zjednoczonych, czy Holandii. Okazuje się, że jeszcze w 2014 r. może zostać uruchomiony na terenie Warszawy. Przedstawiciele Mercedes-Benz są w trakcie rozmów na ten temat z władzami miasta.

Kierowcy chcący korzystać z wynajmu Car2go muszą się zarejestrować na stronie wypożyczalni i zgłosić do punktu po specjalną kartę z kodem PIN. Potem nie ma już konieczności zgłaszania się w oddziale wypożyczalni. W przypadku, gdy kierowca chce skorzystać z samochodu Car2go może bez trudu odnaleźć najbliżej znajdujący się pojazd m.in. poprzez aplikację działającą na smartfonie. Kluczyki do pozostawionych na ulicach Smartów umieszczone są w kabinach, a drzwi samochodu otwiera się właśnie wspomnianą kartą.

Zobacz też: Transport jednego człowieka jednym autem to przeżytek

Na wypożyczającym nie spoczywa też obowiązek tankowania samochodu, zajmuje się tym obsługa wypożyczalni. W cenę usługi wliczone są z góry opłaty za paliwo, ubezpieczenie, parkowanie i pozostałe koszty eksploatacji pojazdów.

W miastach, gdzie system wypożyczalni Car2go został uruchomiony okazał się sukcesem, bo opłaty za wypożyczenie samochodów są skalkulowane korzystnie. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztowało wypożyczenie samochodu w Warszawie, jest to uzależnione od szczegółów umowy z władzami Warszawy.

Źródło: Newseria, materiały Mercedes-Benz

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Maria Sieńko

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK