| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > 4 gwiazdki EuroNCAP dla BMW i3 - nowoczesny systemy bezpieczeństwa

4 gwiazdki EuroNCAP dla BMW i3 - nowoczesny systemy bezpieczeństwa

BMW w modelu i3 zastosowało nowatorskie i bardzo zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego i biernego. Choć auto nie uzyskało maksymalnej noty we wszystkich testach EuroNCAP, to w kwestii oceny bezpieczeństwa pasażerów auta w tym dzieci otrzymało ono 5 gwiazdek!

BMW i3 w testach EuroNCAP

Nowe BMW i3 napędzane silnikiem elektrycznym (opcjonalnie wspomaganym 2-cylindrowym silnikiem benzynowym) pod kątem bezpieczeństwa zostało ocenione przez EuroNCAP na 4 gwiazdki. O wyniku przesądziły przeciętne wyniki w testach ochrony pieszych. Za to pod kątem bezpieczeństwa osób jadących w BMW i3 przyznano temu modeli maksymalną notę 5 gwiazdek. To naprawdę dobry wynik.

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 86%

Bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 81%

Bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 57%

Ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 55%

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa BMW i3

Bardzo dobre wyniki w testach EuroNCAP to zasługa m.in. wyjątkowo trwałej klatki pasażerskiej wykonanej z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz precyzyjne współdziałających ze sobą systemów ochronnych.Wśród nich wymienić trzeba aktywne systemy bezpieczeństwa, które pomagają kierowcy w uniknięciu kolizji. Dostępny w BMW i3 system Wsparcia Jazdy Plus (Driving Assistant Plus) obejmuje zarówno ostrzeganie o kolizji, jak i przed pieszym – z funkcją aktywnego hamowania. Unikatowe w tym segmencie aut rozwiązanie – szczególnie w ruchu miejskim – albo zapobiega kolizji, albo w ogromnym stopniu ogranicza jego intensywność i skutki.

Nowatorskim rozwiązaniem w tym segmencie jest też funkcja Inteligentnego Wezwania Pomocy z automatycznym lokalizowaniem pojazdu i układem rozpoznawania zakresu i powagi uszkodzeń będąca standardowym wyposażeniem BMW i3. Układ ten automatycznie nawiązuje kontakt telefoniczny z Centrum Alarmowym, skracając tym samym czas konieczny na zaalarmowanie odpowiednich służb ratowniczych. W 2010 roku system ten zdobył dla BMW Group specjalną nagrodę za Najbardziej Zaawansowane Rozwiązanie od Europejskiego Instytutu Badań Zderzeniowych.

4 gwiazdki to słaby wynik?

Testy EuroNCAP trzeba czytać w całości uwzględniając też pewne czynniki, jakie w testach mogą zostać pominięte, jak chociażby konieczność dezaktywacji niektórych systemów niwelujących siłę zderzenia (np. funkcję aktywnego hamowania). W rezultacie wynik 4 gwiazdkowy wcale nie oznacza, że auto jest mniej bezpieczne dla osób nim jadących niż pojazd 5 gwiazdkowy. Słabsze wyniki w testach ochrony pieszych także przekłamują nieco obraz danego auta.

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

BMW i3
BMW i3

BMW i3
BMW i3

BMW i3 deska rozdzielcza
BMW i3 deska rozdzielcza

BMW i3 fotele
BMW i3 fotele

BMW i3
BMW i3

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK