| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > 4 gwiazdki EuroNCAP dla BMW i3 - nowoczesny systemy bezpieczeństwa

4 gwiazdki EuroNCAP dla BMW i3 - nowoczesny systemy bezpieczeństwa

BMW w modelu i3 zastosowało nowatorskie i bardzo zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego i biernego. Choć auto nie uzyskało maksymalnej noty we wszystkich testach EuroNCAP, to w kwestii oceny bezpieczeństwa pasażerów auta w tym dzieci otrzymało ono 5 gwiazdek!

BMW i3 w testach EuroNCAP

Nowe BMW i3 napędzane silnikiem elektrycznym (opcjonalnie wspomaganym 2-cylindrowym silnikiem benzynowym) pod kątem bezpieczeństwa zostało ocenione przez EuroNCAP na 4 gwiazdki. O wyniku przesądziły przeciętne wyniki w testach ochrony pieszych. Za to pod kątem bezpieczeństwa osób jadących w BMW i3 przyznano temu modeli maksymalną notę 5 gwiazdek. To naprawdę dobry wynik.

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 86%

Bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 81%

Bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 57%

Ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 55%

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa BMW i3

Bardzo dobre wyniki w testach EuroNCAP to zasługa m.in. wyjątkowo trwałej klatki pasażerskiej wykonanej z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz precyzyjne współdziałających ze sobą systemów ochronnych.Wśród nich wymienić trzeba aktywne systemy bezpieczeństwa, które pomagają kierowcy w uniknięciu kolizji. Dostępny w BMW i3 system Wsparcia Jazdy Plus (Driving Assistant Plus) obejmuje zarówno ostrzeganie o kolizji, jak i przed pieszym – z funkcją aktywnego hamowania. Unikatowe w tym segmencie aut rozwiązanie – szczególnie w ruchu miejskim – albo zapobiega kolizji, albo w ogromnym stopniu ogranicza jego intensywność i skutki.

Nowatorskim rozwiązaniem w tym segmencie jest też funkcja Inteligentnego Wezwania Pomocy z automatycznym lokalizowaniem pojazdu i układem rozpoznawania zakresu i powagi uszkodzeń będąca standardowym wyposażeniem BMW i3. Układ ten automatycznie nawiązuje kontakt telefoniczny z Centrum Alarmowym, skracając tym samym czas konieczny na zaalarmowanie odpowiednich służb ratowniczych. W 2010 roku system ten zdobył dla BMW Group specjalną nagrodę za Najbardziej Zaawansowane Rozwiązanie od Europejskiego Instytutu Badań Zderzeniowych.

4 gwiazdki to słaby wynik?

Testy EuroNCAP trzeba czytać w całości uwzględniając też pewne czynniki, jakie w testach mogą zostać pominięte, jak chociażby konieczność dezaktywacji niektórych systemów niwelujących siłę zderzenia (np. funkcję aktywnego hamowania). W rezultacie wynik 4 gwiazdkowy wcale nie oznacza, że auto jest mniej bezpieczne dla osób nim jadących niż pojazd 5 gwiazdkowy. Słabsze wyniki w testach ochrony pieszych także przekłamują nieco obraz danego auta.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

BMW i3
BMW i3

BMW i3
BMW i3

BMW i3 deska rozdzielcza
BMW i3 deska rozdzielcza

BMW i3 fotele
BMW i3 fotele

BMW i3
BMW i3

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Gierszewska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK