| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Mitsumaniaki pomagają dzieciom w hospicjach

Mitsumaniaki pomagają dzieciom w hospicjach

Członkowie stowarzyszenia miłośników samochodów Mitsubishi o nazwie Klub Mitsumaniaków angażują się w działalność charytatywną, wspierając nieuleczalnie chore dzieci, przebywające pod opieką hospicjów na terenie Polski.

Dzięki akcji Mitsumaniaki Dzieciom http://www.mmdzieciom.pl/  i życzliwości znanych osób, między innymi Adama Małysza, Rafała Martona, Roberta Herba, Tomasza Czopika, Włodzimierza i Joanny Zientarskich, Klaudii Podkalickiej, Jarosława Maznasa, Kuby Bielaka czy Rafała Jemielita, członkowie klubu zdołali spełnić wiele marzeń chorych dzieci. Trwa przedświąteczna zbiórka środków, za które Mitsumaniacy kupią prezenty dla dzieci ze Śląskiego Hospicjum Domowego w Tychach i Domu Dziecka nr 2 w Warszawie. Każdy darczyńca jest mile widziany!

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com, który działa od kwietnia 2005 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut spod znaku Trzech Diamentów i zrzesza niemal 3000 członków. W internetowym forum klubu uczestniczy już blisko 25 tysięcy osób.  Od dwóch lat Klub Mitsumaniaków aktywnie pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Założeniem akcji Mitsumaniaki Dzieciom jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski. Spełnianie takich marzeń oznacza zakup komputerów czy laptopów, organizowanie udziału w rajdach, wejścia do boksów czy wizyty znanych kierowców rajdowych.

„Dotychczas spełniliśmy marzenia wielu chorych dzieci i jestem szczęśliwy, że choć na chwilę udało nam się wywołać uśmiechy na ich twarzach. Z naszych prezentów ucieszyły się między innymi Ś.P. Iza, której przekazaliśmy 800 zł na pomoc w organizacji koncertu charytatywnego, Ś.P. Kamilka i 13-letnia Gabrysia, którym kupiliśmy 32 calowe telewizory, 5-letnia Marcelinka, która dostała nowy laptop, 7-letni Arturek, któremu przekazaliśmy komputer stacjonarny, 2-letni Kamilek, który otrzymał bezpieczne łóżeczko i 10-letni Krystianek, któremu, dzięki uprzejmości ośrodka Fregata w Łebie, pomogliśmy spełnić marzenie o spędzeniu tygodniowych wakacji z rodzicami nad morzem.” – podsumowuje inicjator i organizator akcji Patryk Schultz.

Do akcji Mitsumaniaki Dzieciom przyłączyło się i nadal zgłasza wiele publicznie znanych osób. Wśród nich są między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska, Małgorzata i Dariusz Żyła, Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, Tomasz Czopik, Robert Herba, Kuba Bielak, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita i wielu innych.

Tak komentuje udział w tym przedsięwzięciu  Rafał Jemielita, dziennikarz miesięcznika Playboy, który współprowadzi magazyn Automaniak w TVN Turbo:  „Propozycja udziału w akcji "Mitsumaniaki Dzieciom" spadła mi z nieba - dosłownie! Wielokrotnie zastanawiałem się jak mógłbym pomóc dzieciakom w potrzebie, ale od zastanawiania do realizacji pomysłu droga jest niestety - i to nie tylko w moim przypadku (!) - bardzo daleka. Nie ma co gadać, lecz po prostu działać, czym bardzo skutecznie zajął się Patryk, organizator i pomysłodawca akcji "Mitsumaniaki Dzieciom". Do takich inicjatyw mam ogromny szacunek, bo to wspaniałe, gdy ktoś dzieli się samym sobą i w pędzie dzisiejszego świata umie odnaleźć chwilę także dla innych. Akcja, w której z dumą biorę udział, dodaje nadziei nie tylko naszym dzieciakom. Paradoksalnie, ja również czuję się pewniej, że "gdyby coś i kiedyś", nie zostanę sam ze swoim problemem. Zachęcam więc innych do każdej formy pomocy. Nie tłumaczcie się brakiem czasu lub nadmiarem obowiązków w pracy, bo to zwyczajnie nie uchodzi. Pamiętajcie, że choć cień uśmiechu na twarzy potrzebującego dziecka to zawsze największa nagroda. Tak niewiele potrzeba, żeby innym dać tak wiele...”

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ChinskiRaport.pl

Serwis umożliwiający weryfikację chińskich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK