| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Taksówkarze zablokowali stolicę. Wszystko przez rząd

Taksówkarze zablokowali stolicę. Wszystko przez rząd

Zaplanowany na dzień dzisiejszy tj. 23 maja protest taksówkarzy doszedł do skutku. W ramach swego niezadowolenia z propozycji wprowadzenia deregulacji ich zawodu, setki kierowców taksówek zablokowało ruch na najważniejszych arteriach drogowych Warszawy.

W marcu tego roku Minister Sprawiedliwości Jacek Gowin ogłosił listę 49 zawodów, objętych ułatwionym dostępem, na której znaleźli się m.in. taksówkarze. W ramach tego pomysłu osoby zainteresowane tą profesją zwolnione byłyby z obowiązującego obecnie kursu, zakończonego egzaminem ze znajomości topografii miasta, przepisów porządkowych i prawa pracy. Taksówkarze obawiają się zarówno o swoje miejsca pracy jak i o pogorszenie jakości usług. Podkreślają, że nawet najlepsza nawigacja nie rozwiąże za kierowcę problemów jakie ten spotka podczas swojej pracy.

Zobacz też: Po raz kolejny rusza kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!"

Stołeczni taksówkarze ruszyli do protestu około godziny 7:00 rano z kilku dużych warszawskich parkingów (parking przy Jubilerskiej, CH Reduta, przy Tesco na ulicy Stalowej oraz przy Cmentarzu Wojskowych i Torze Stegny) i przemieszczając się z prędkością ok. 10km/h, pojechali pod Sejm na ulicę Wiejską. Brak akceptacji w sprawie przyjęcia deregulacji, najbardziej odczuli mieszkańcy Warszawy podróżujący rano do pracy. Zablokowane drogi spowodowały, że wielu przypadkach jak np. na ulicy Ostrobramskiej czy Zielenieckiej, pasażerowie miejskich autobusów  opuszczali je i kontynuowali swą podróż pieszo. Zablokowane zostało także jedno z największych rond w Warszawie czyli rondo Zgrupowania AK „Radosław”.  

Zobacz też: Relacja z Poznań Motor Show 2012

Swoje niezadowolenie z pomysłu szefa resortu sprawiedliwości demonstrowali także kierowcy taksówek w innych miastach Polski w tym m.in. w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Skala ich protestu była jednak znacznie mniejsza.

Taksówkarze zapowiedzieli, że jeśli rząd nie ugnie się pod ich apelem o wycofanie pomysłu deregulacji ich zawodu, w odwecie ponownie zablokują stolice 8 czerwca- czyli w dniu inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kolumna taksówek pod Dworcem Gdańskim.
Kolumna taksówek pod Dworcem Gdańskim.

Taksówkarze kierują się w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław"
Taksówkarze kierują się w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław"

Taksówkarzy zablokowali ruch w Warszawie m.in. w okolicach Dworca Gdańskiego.
Taksówkarzy zablokowali ruch w Warszawie m.in. w okolicach Dworca Gdańskiego.

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »