| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Street View czyli najnowsza usługa Google dostępna jest już w Polsce

Street View czyli najnowsza usługa Google dostępna jest już w Polsce

22 marca w Warszawie podczas konferencji zorganizowanej w Pałacu Kultury przez firmę Google, zaprezentowana została jej najnowsza usługa - Street View. Co oferuje swym użytkownikom najnowszy produkt międzynarodowego potentata w oprogramowaniu komputerowym?

Konferencja, w której oprócz pracowników Google, swój głos zabrali przedstawiciele polskich miast będących gospodarzami turnieju Euro 2012 czyli m.in. Warszawy, Gdańska i Poznania, była okazją do zademonstrowania działania najnowszej aplikacji zaprojektowanej przez Google czyli Street View. Program ten stanowi integralną część dotychczasowego serwisu Google Earth oraz Google Maps i w sposób  bezpośredni  z nimi współpracuje. W ramach Street View internauci z całego świata mogą od 22 marca 2012r. oglądać z perspektywy przechodnia ciekawe i interesujące pod względem turystycznym, miejsca w Polsce.

Szczególnej uwadze Google poświęciło miastom, które gościć będą turystów odwiedzających Polskę w trakcie Euro 2012. Były one dokładnie fotografowane za pomocą zarówno wyposażonych w kamery samochodów osobowych, jak i trójkołowych rowerów(wykorzystywanych tam, gdzie ruch pojazdami spalinowymi jest zabroniony). Aby kibice i goście przyjeżdżający do Polski, mogli lepiej poznać polskie miasta, rok temu Google poprosiła Polaków o wskazanie wyjątkowo cennych i atrakcyjnych wg nich lokacji, którymi warto się pochwalić przed światem. W plebiscycie wzięło udział ponad 100 tys. osób, a wiele wytypowanych przez nich miejsc, zostało sfotografowanych i umieszczonych w Street View.

Zobacz też: Wejdź na stronę Castrol i wygraj bilety na Euro 2012

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po wejściu na stronę www.mapy.google.pl, na której przeglądamy mapy świata, nad paskiem służącym przybliżaniu/oddalaniu konkretnego ich obszaru znajduje się ikona, przedstawiającego człowieka. Po przeciągnięciu jej na konkretną ulicę naszym oczom ukażą się zdjęcia, przedstawiające to miejsce z perspektywy przechodnia. Co więcej za pomocą kursora myszki komputerowej, możemy poruszać się we wszystkie strony po wirtualnym świecie i dokładniej poznawać jego elementy. Innym sposobem na uruchomienie Street View jest maksymalne przybliżenie mapy w konkretnym jej punkcie.

Menadżer ds. programu Street View, Ulf Spitzer podkreślił wysoką użyteczność tej usługi oraz liczne sposoby jej wykorzystania. W rozmowie z Naszym portalem przyznał, że dzięki tej aplikacji znacznie łatwiej porusza się w tych aglomeracjach, które do tej pory były dla niego obce. Dlaczego?

Zobacz też: Toyota Prius Plug In teraz na ulicach Wrocławia

Po pierwsze, aplikacja Street View jest ogromnie przydatna dla kierowców. Za jej pomocą, można sprawdzić m.in. dostępność miejsc parkingowych wokół punktu docelowego naszej podróży,  upewnić się czy w jego okolicy są określone punkty usługowe bądź odnaleźć ciekawe turystycznie obiekty. Wcześniejsze zapoznanie się z okolicą (nawet wirtualne), pozwala szybciej odnajdować się w rzeczywistości, a tym samym oszczędzać podróżnym czas.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Konferencja firmy Google, na temat usługi Street View
Konferencja firmy Google, na temat usługi Street View

Pojazdy firmy Google, które fotografują polskie miasta.
Pojazdy firmy Google, które fotografują polskie miasta.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK