| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Rozwiązania przyszłości według Audi

Rozwiązania przyszłości według Audi

Audi prowadzi badania w 6 dużych aglomeracjach miejskich nad nowymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Uwzględniają one takie czynniki, jak demografia, geografia i obecna infrastruktura. Badania odbywają się w ramach programu Audi Urban Future Award 2012: w kierunku nowej mobilności.

Niemiecka marka spod znaku czterech obręczy od zawsze kojarzyła się z innowacyjnością i rozwojem. Aby nadążyć za duchem czasu i zwiększającą się populacją ludzi na świecie Audi wystartowało program Audi Urban Future Award 2012: w kierunku nowej mobilności. Jako, że prognozy ekspertów przewidują, że ok. 2030 r. 70 proc. ludności będzie mieszkała w mega miastach (powyżej 8 mln. mieszkańców), Audi zleciło czterem biurom architektonicznym w czterech różnych metropoliach świata badania nad rozwojem infrastruktury miasta. Badania są prowadzone w regionach takich miast jak Boston/Waszyngton, Stambuł, Bombaj, Delta Rzeki Perłowej, Sao Paulo i Tokio.

Zobacz też: Pierwszy Aventador już w Polsce

Już pomysł Jurgena Mayera, który został nagrodzony w ostatnim konkursie był bardzo innowacyjny i przyczynił się do rozwoju w tym kierunku przez Audi. Chodziło o kompletne połączenie miasta w sieć, gdzie samochody komunikowałyby się między sobą z otoczeniem i ludźmi. Spełnienie takiej wizji pozwoliłoby na unikanie zatłoczenia nawet w największych aglomeracjach miejskich i znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Zobacz też: Podwyżki cen w salonach samochodowych

Zadaniem architektów biorących udział w programie Audi jest znalezienie konkretnych rozwiązań dla wyzwań różnych regionów metropolitalnych. Wyniki zostaną zaprezentowane w październiku w Stambule, gdzie odbędzie się również rozdanie nagród.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »