| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Plany inwestycyjne Dębicy

Plany inwestycyjne Dębicy

Dębica S.A., największa polska firma produkująca opony, ma w planach zainwestowanie nawet 70,4 mln USD w rozwiązania, które pozwolą na dostosowanie swoich opon do przyszłych wymogów technicznych i prawnych.

Wymogi te figurują w dyrektywie Unii Europejskiej w zakresie etykietowania opon. Inwestycja potężnych środków finansowych jest realizacją strategii producenta na lata 2011 – 2013. Pozwoli Dębicy na produkowanie opon na najwyższym poziomie, o najwyższych parametrach technicznych oraz na istnienie na rynku oponiarskim jako poważny konkurent polskich i światowych firm produkujących opony.

Zobacz też: Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w Polsce

Dębica S.A. planuje zmodyfikować procesy produkcyjne. Wiązać się to będzie z zakupem maszyn i urządzeń potrzebnych do produkcji produktu.

Rozpoczęcie realizacji zaplanowanych działań planowane jest przed jesienią 2012r. Nowa dyrektywa Unii Europejskiej, która wejdzie w życie właśnie na jesieni, wymaga etykietowania. Kryteria etykietowania to efektywność paliwowa, przyczepność na mokrej powierzchni oraz poziom emitowanego hałasu.

Zobacz też: Wyższe opłaty drogowe dla ciężarówek

„Z dużym zadowoleniem przyjmujemy nowy system etykietowania, bo naszym zdaniem zapewni on klientom dostęp do bezpieczniejszych opon gwarantujących niższe zużycie paliwa” – twierdzi Jacek Pryczek, prezes zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stawski Syty Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalista w dziedzinie prawa inwestycji budowlanych, zamówień publicznych, nieruchomości, procesu zarządzania i transakcji nieruchomościami oraz prawa autorskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »